mamao.pl

|  O MNIE 

– Na przebaczenie nie zasługuje nikt, kto go potrzebuje – powiedział. – Ani jedna osoba. Wszyscy popełniamy niemądre błędy, których nie możemy naprawić. Chociaż nie zasługujemy na przebaczenie, wszyscy mamy do niego prawo. Dlatego że nie zabrakło nam odwagi, żeby żyć w tym trudnym świecie, w którym omylni ludzie robią niedoskonałe rzeczy. Pokłady przebaczenia są niewyczerpalne.
| „Powrót zabójców smoków. Smocza Straż” Brandon Mull

Powrót zabójców smoków

 

W skrócie.
Celebrant pragnie tylko jednego – zdobyć władzę nad światem. Król smoków zjednoczył pobratymców i maksymalnie podsycił w nich nienawiść wobec wroga, a przed atakiem na ludzkość powstrzymuje go tylko jeden artefakt. Kendra i Seth doskonale zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, która na nich ciąży, rozpaczliwie szukają sprzymierzeńców i nie cofną się przed niczym, by pokrzyżować Celebrantowi plany.

 

Seth musi wywiązać się z przysięgi złożonej Śpiewającym Siostrom, a jedyną osobą, której może zaufać jest maleńki przyjaciel Calvin. Jednak zebranie wszystkich fragmentów Klejnotu Eteru wiąże się z konfrontacją z nieprzyjacielem oraz zawieraniem niekorzystnych układów. Seth z determinacją dąży do celu, choć czas nie jest jego sprzymierzeńcem.

 

Kendra usilnie próbuje pogodzić ratowanie Paprota z lojalnością wobec Smoczej Straży. Niestety, władza nad krainą wróżek spoczywa teraz w rękach Ronodina – mrocznego jednorożca, który jest ostatnią istotą skłonną do ustępstw i jakichkolwiek negocjacji. Jednocześnie, bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, że odnalezienie zabójców smoków jest kluczowe w walce z wrogiem i musi to zrobić zanim dopadnie ich Celebrant.

 

Wrażenia.
Niecierpliwie czekałam na finał cyklu, czyli „Powrót zabójców smoków”, z chwilą gdy pojawiła się zapowiedź, wiedziałam już, że to będzie fenomenalne. W czym tak naprawdę tkwi sekret fenomenu tej opowieści? Niewątpliwie działa tu magia niesamowitego uniwersum Baśnioboru, pomimo nowego tytułu, wciąż pozostajemy w gronie dobrych i złych znajomych. Przedstawiony w opowieści świat jest tak spójny, doskonale skonstruowany i szczegółowo zaprezentowany, że trudno się w nim nie zatracić. Bohaterowie imponują charyzmą, odwagą, pomysłowością i przede wszystkim różnorodnością. Przygoda goni przygodę, akcja nabiera tempa i co ważne nie brakuje zagadek do rozwiązania. Oczywiście, muszę tu również wspomnieć o całym wachlarzu emocji, który towarzyszył mi podczas czytania. Na własnej skórze czułam towarzyszący Kendrze i Sethowi strach, niepokój oraz troskę o najbliższych, miałam na uwadze ryzyko podejmowanych decyzji i ewentualne konsekwencje niedotrzymania warunków umowy. Byłam z nimi wszędzie, a moja wyobraźnia działała na najwyższych obrotach, odwaga i determinacja wręcz wrzały w całej fabule! Śmiało mogę powiedzieć, że w finale cyklu bohaterowie przemierzyli cały świat, by zrealizować powierzone im zadania. W pewnym kluczowym momencie zawitali nawet do Polski!

 

„Smocza straż” to nic innego jak fantastyczna Przygoda przez duże „P”, taka w której od początku do końca jest się całym sercem i umysłem. Dla takich wrażeń warto odłożyć na później wszystkie inne czytelnicze plany i dać się porwać magii Baśnioboru. Bez względu na wiek, okoliczności i zainteresowania!

 

Na koniec przyznam się do czegoś. Skończyłam czytać „Powrót zabójców smoków” i nie mogłam uwierzyć, że to już koniec. Naprawdę, już koniec? Jednak im dłużej się nad tym zastanawiałam, analizując wydarzenia tym mocniej utwierdzałam się w przekonaniu, że niekoniecznie… Mam nadzieję, że Barndon Mull będzie tego samego zdania i niebawem zaskoczy czytelników kolejnym cyklem z baśnioborowego uniwersum. Mam nawet pewne podejrzenia, czego może dotyczyć kontynuacja i bardzo chciałabym się nie rozczarować!
podpis

 

Powrót zabójców smoków

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: BRANDON MULL
| przekład: RAFAŁ LISOWSKI
| tytuł: POWRÓT ZABÓJCÓW SMOKÓW
| seria: SMOCZA STRAŻ
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 18.05.2022
| liczba stron: 528
| format: 140×205
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry