mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książek: „Osąd Czarnej Stopy”, „Omen Mglistej Gwiazdy”.

„Osąd Czarnej Stopy”, „Omen Mglistej Gwiazdy”. Nowela. Wojownicy.

Chcę im ufać i potrzebuję tego. Ale co będzie, jeśli znów się pomylę? | „Osąd Czarnej Stopy” Erin Hunter

Osąd Czarnej Stopy

 

W skrócie.
„Osąd Czarnej Stopy”
Leśni wojownicy zatriumfowali w starciu z Klanem Krwi. Dla wszystkich oprócz Czarnej Stopy, wygrana oznacza powrót do normalności. Przyszły przywódca Klanu Cienia wkrótce zda sobie sprawę, że to dopiero początek wielkich zmian. Zanim dostąpi przywileju otrzymania dziewięciu żywotów i zostanie mu powierzona opieka nad klanem, wojownik będzie musiał zmierzyć się z kluczowym dla swojej roli wyzwaniem. Czy Czarna Stopa wykaże się wystarczającą odwagą, by zmierzyć się ze swoją mroczną przeszłością? Czy spojrzy w oczy tym, których zawiódł?

 

„Omen Mglistej Gwiazdy
Odejście Lamparciej Gwiazdy bezwzględnie wiąże się z tym, że Mglista Stopa przejmuje przywództwo i musi udać się do Księżycowej Sadzawki. Otrzymanie od przodków dziewięciu żyć jest warunkiem objęcia przywództwa w Klanie Rzeki. Niestety, ceremonia w Klanie Gwiazdy nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami wojowniczki. Mglista Stopa niespodziewanie wchodzi w posiadanie sekretu, którego ujawnienie może uderzyć w najczulsze punkty Klanu Rzeki. Jaką decyzję podejmie przywódczyni? Wybierze wiarę w niezawodne zasady kodeksu wojownika czy dobro klanu?

 

Wrażenia.
Nowele z cyklu Wojownicy są niedługimi opowieściami, ukazującymi szczegóły z życia konkretnych postaci. Opisują one wydarzenia, których próżno szukać w poszczególnych seriach, aczkolwiek między wierszami można wyczytać o pewnych konkretach, które stają się później rdzeniem fabuły w noweli. Tym razem wspomniane wyżej książki opisują drogę do przywództwa zarówno Czarnej Stopy, jak i Mglistej Gwiazdy. Doskonale zostały tu zobrazowane konsekwencje podejmowanych decyzji, rozterki targające bohaterami oraz wątpliwości, z którymi musieli się mierzyć. Dokonywanie wyboru i stawianie czoła przeszłości nigdy nie jest łatwe, ale niejednokrotnie okazuje się jedyną drogą naprzód. Młodzi ludzie często spotykają się z różnego rodzaju dylematami, wówczas warto wiedzieć jak sobie w takich sytuacjach radzić i na co zwrócić uwagę.

 

Dzięki nowelom, czytelnik zyskuje pełniejszy obraz wydarzeń, które poznał w poszczególnych seriach. Opisywane w książkach losy bohaterów pozwalają wejść w ich buty – w tym przypadku w łapy – i dają możliwość poznawania krok po kroku drogi, która doprowadziła ich do znanego nam z innych części serii momentu. Odwaga, wsparcie i zaufanie to dominujące elementy opowieści o Mglistej Gwieździe. Natomiast przebaczenie, zrozumienie własnych błędów i zadośćuczynienie zdominowały historię wydarzeń z udziałem Czarnej Stopy. Zdecydujcie sami, którą postać chcecie poznać bliżej i sięgnijcie po pełną emocji, zwrotów akcji i przyjaźni historię.
podpis

 

Osąd Czarnej Stopy

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: MARTA ZIEGLER
| tytuł: OSĄD CZARNEJ STOPY,
OMEN MGLISTEJ GWIAZDY

| cykl: WOJOWNICY. NOWELA
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 30.05.2022
| liczba stron: 176, 160
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry