O MNIE. 2020-05-22T20:25:05+00:00

Witaj!

Nazywam się Magda i mieszkam w niewielkiej miejscowości na południu Polski.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 7 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Jakie książki lubię i jakich poszukuję.
Najbardziej cenię sobie opowieści, które budzą emocje. Książki, wywołujące zachwyt, radość, zazdrość, strach, złość, współczucie. Książki ściskające swą fabułą zarówno za gardło jak i serce czy duszę. Historie, wydobywające ze mnie wszystkie, nawet te najgłębiej ukryte pokłady ciekawości, i karmiące ją ciągle nowymi, smakowitymi kęsami swojej treści, coraz szybciej, do końca, do zaskakującego zakończenia. To są moi faworyci i tak naprawdę, gatunek literacki nie ma tu większego znaczenia, bo kluczem jest treść, sposób jej przekazywania i pomysł na całą fabułę.

Znasz takie książki? Piszesz? Wydajesz? Chętnie poznam tytuły i sama przetestuję ich ładunek emocjonalny.
Zapraszam do kontaktu mailowego.

Pozdrawiam ciepło! 🙂

NAJNOWSZE WPISY

  • Marta Kisiel

Marta Kisiel “Małe Licho i lato z diabłem”

4 sierpnia 2020|Możliwość komentowania Marta Kisiel “Małe Licho i lato z diabłem” została wyłączona

"- Ja też chcę przeżyć przygodę - oznajmiło Licho i na znak, że jest w tym pragnieniu niezmiernie stanowcze, wzięło się pod boki i zmarszczyło brwi."

  • Mieczysław Gorzka

Mieczysław Gorzka “Cienie przeszłości”

29 lipca 2020|Możliwość komentowania Mieczysław Gorzka “Cienie przeszłości” została wyłączona

"Od przeszłości nie ma ucieczki. Jej cienie dopadną człowieka nawet po wielu latach" | Mieczysław Gorzka "Totentanz"

  • Dorian Zawadzki

Dorian Zawadzki “Kobieta w masce”

17 lipca 2020|Możliwość komentowania Dorian Zawadzki “Kobieta w masce” została wyłączona

"Jedynie głupcy nie potrafią wyciągać wniosków z tak oczywistej lekcji, bo jeżeli istnieje jakakolwiek korzyść w obcowaniu ze śmiercią, to jest nią świadomość kruchości ludzkiego życia. Ale od każdej reguły istniał wyjątek."

  • Wojownicy. Potęga Trójki. Wyrzutek

Wojownicy. Potęga trójki. Wyrzutek

7 lipca 2020|Możliwość komentowania Wojownicy. Potęga trójki. Wyrzutek została wyłączona

Świat kocich klanów stoi przed wielkim wyzwaniem. Przyszedł czas rewanżu za otrzymaną kiedyś pomoc, ale w grę wchodzi wyjście poza granice lasu, długa górska wędrówka i starcie z wrogiem. Czy przyjaciele nie proszą o zbyt wiele?