mamao.pl
O MNIE.2021-05-23T19:51:53+00:00

mamao.pl

Witaj na mamao.pl !

Nazywam się Magda i jestem autorką bloga “Mama o książkach”.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 8 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Tak po krótce wygląda historia powstania strony mamao.pl, która już od dłuższego czasu nosi oficjalną nazwę “Mama o książkach”.

Jakie książki lubię, jakich poszukuję i publikuję na mamao.pl ?
Najbardziej cenię sobie opowieści, które budzą emocje.
Książki, wywołujące zachwyt, radość, zazdrość, strach, złość, współczucie…
Tytuły, ściskające fabułą gardło, rozrywające serce, opanowujące duszę.
Historie, wydobywające ze mnie wszystkie, nawet te najgłębiej ukryte pokłady ciekawości, karmiące ją ciągle nowymi, smakowitymi kęsami swojej treści, coraz szybciej, do końca, do zaskakującego zakończenia.
To są moi faworyci i tak naprawdę, gatunek literacki nie ma tu większego znaczenia, bo kluczem jest cała opowieść, sposób jej przekazywania i pomysł na fabułę.

Znasz takie książki? Piszesz? Wydajesz? Chętnie poznam tytuły i sama przetestuję ich ładunek emocjonalny.
Zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@mamao.pl

Pozdrawiam ciepło! 🙂
Magda

mamao.pl

NAJNOWSZE WPISY

  • Ania z Avonlea

“Ania z Avonlea” Lucy Maud Montgomery

"Ania z Avonlea" to nie tylko kolejna odsłona klasyki literatury. To przepięknie wydana opowieść z doskonałym tłumaczeniem. Bogactwo świata przedstawionego jest doprawdy imponujące! Doskonałe odzwierciedlenie upływającgo na Zielonym Wzgórzu czasu, spójność wątków, faktów i wydarzeń oraz zachwycająca się światem Ania to tylko jedne z wielu powodów, dla których warto sięgnąć po książkę.

  • Zefiryna

“Zefiryna i księga uroków” Sasza Hady

"Zefiryna i księga uroków" to iście magiczna książka. Przedstawiony tu świat imponująco rozkwita w wyobraźni czytelnika. Bohaterowie bardzo skutecznie skupiają na sobie uwagę, intrygując pełną mocą. A wydarzenia... Ach! Co tutaj się działo! Przygoda goni przygodę, akcja nie zwalnia ani na moment, a śledztwo wcale nie jest takie oczywiste, jakby mogło się wydawać.

  • Spells Trouble

“Spells Trouble. Wiedźmi czar” Kristin Cast, Phyllis Christine Cast

"Spells Trouble. Wiedźmi czar" to książka, którą dobrze się czyta, a opis zapowiadał bardzo obiecującą historię. Niestety, tym razem tylko na zapowiedzi się skończyło, bo między mną a siostrami z Salem zupełnie nie zaiskrzyło, zabrakło tej "chemii", którą powinien mnie przyciągać i karmić przedstawiony w książce świat. Pomimo tego, iż pomysł na opowieść wydał mi się bardzo intrygujący, bohaterowie nie sprostali zadaniu, a fabuła w miarę czytania stawała się coraz bardziej nużąca.

  • Polowanie na psy

“Polowanie na psy” Mieczysław Gorzka

Skończyłam czytać i mój umysł zdominowały trzy odczucia. Niedowierzanie, że książka zakończyła się właśnie tak, jak się zakończyła. Wściekłość na cały świat, że nie mam pod ręką kolejnej części, a najlepiej już gotowej całej serii. Zazdrość, wobec wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą w co wpakował się Marcin Zakrzewski. Tak! To jest inne, mocne i intrygujące.

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry