mamao.pl

|  O MNIE 

O MNIE.2022-01-01T22:41:22+00:00

mamao.pl

Witaj na mamao.pl !

Nazywam się Magda i jestem autorką bloga „Mama o książkach”.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 9 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Po jakie książki sięgam, jakich poszukuję i recenzuję na mamao.pl ?
Najbardziej cenię sobie opowieści, które budzą emocje.
Książki, wywołujące zachwyt, radość, zazdrość, strach, złość, współczucie…
Tytuły, ściskające fabułą gardło, rozrywające serce, opanowujące duszę.
Historie, wydobywające ze mnie wszystkie, nawet te najgłębiej ukryte pokłady ciekawości, karmiące ją ciągle nowymi, smakowitymi kęsami swojej treści, coraz szybciej, do końca, do zaskakującego zakończenia.
To są moi faworyci i tak naprawdę, gatunek literacki nie ma tu większego znaczenia, bo kluczem jest cała opowieść, sposób jej przekazywania i pomysł na fabułę.

Zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@mamao.pl

Pozdrawiam ciepło,
Magda

mamao.pl

NAJNOWSZE WPISY

  • Willa dziewczyna z Mrocznej Jamy

„Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy” Robert Beatty

Willa to trzynastoletnia Feiranka, ostatnia leśna wiedźma, posiadająca niezwykły dar splatania się z otoczeniem. W wieku 6 lat straciła rodziców i siostrę bliźniaczkę, była wychowywana przez ukochaną babunię, która przekazała wnuczce całą wiedzę i wszystkie umiejętności, którymi charakteryzowały się leśne wiedźmy.

  • Mężczyzna bez twarzy

„Mężczyzna bez twarzy” Anna Wysocka-Kalkowska

Jak cienka jest granica między fascynacją, przyjaźnią a miłością? Gdzie kończy się jedno, a zaczyna to drugie, trzecie? Fabuła książki „Mężczyzna bez twarzy” jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Niezwykle udaną interpretacją pragnień, obaw i planów związanych z balansowaniem na skraju tego, co znane i bezpieczne oraz wizji wkroczenia na zupełnie nowy teren.

  • Dwór srebrnych płomieni

„Dwór srebrnych płomieni” Sarah J. Maas

„Dwór srebrnych płomieni” to kolejna część cyklu „Dwór cierni i róż”. Tym razem opowieść dotyczy Nesty Archeron, poniekąd wyjaśniając jej motywy działania w poprzednich tomach. Nie czytałam Dworów i jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki.

  • Znak księżyca

„Znak Księżyca” Erin Hunter

„Znak Księżyca” to kontynuacja serii „Omen Gwiazd”, czyli opowieści o trójce wybrańców, którzy zostali obdarzeni wyjątkową mocą. Niestety, żadne z nich nie zna szczegółów przepowiedni, a owa niewiedza bywa wyjątkowo nieprzyjemna, nieprzewidywalna, a momentami nawet przykra.

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry