mamao.pl

|  O MNIE 

O MNIE.2022-01-01T22:41:22+00:00

mamao.pl

Witaj na mamao.pl !

Nazywam się Magda i jestem autorką bloga „Mama o książkach”.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 9 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Po jakie książki sięgam, jakich poszukuję i recenzuję na mamao.pl ?
Najbardziej cenię sobie opowieści, które budzą emocje.
Książki, wywołujące zachwyt, radość, zazdrość, strach, złość, współczucie…
Tytuły, ściskające fabułą gardło, rozrywające serce, opanowujące duszę.
Historie, wydobywające ze mnie wszystkie, nawet te najgłębiej ukryte pokłady ciekawości, karmiące ją ciągle nowymi, smakowitymi kęsami swojej treści, coraz szybciej, do końca, do zaskakującego zakończenia.
To są moi faworyci i tak naprawdę, gatunek literacki nie ma tu większego znaczenia, bo kluczem jest cała opowieść, sposób jej przekazywania i pomysł na fabułę.

Zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@mamao.pl

Pozdrawiam ciepło,
Magda

mamao.pl

NAJNOWSZE WPISY

  • Håkan Nesser

Seria Gunnar Barbarotti. Håkan Nesser

Coraz częściej zdarza mi się trafiać na świetne książki podążając za głosem lektora. Tak było i tym razem. Zahipnotyzowana głosem Wojciecha Żołądkowicza, ruszyłam na poszukiwanie kolejnych książek z Jego interpretacji. W taki sposób trafiłam na „Człowieka bez psa”…

  • Nina Warwiłow

Seria Nina Warwiłow. Jędrzej Pasierski.

Jakiś czas temu, przeczytałam w artykule zamieszczonym na lokalnym portalu, że fabuła najnowszej książki Jedrzeja Pasierskiego osadzona jest w Beskidzie Niskim.. Wówczas zaczęłam się zastanawiać, czy okolice, w których mieszkam naprawdę mogą być miejscem intrygujących kryminalnych zdarzeń.

„Twarz, którą pokochałam” Anna Wysocka-Kalkowska

Pióro Autorki ma w sobie tę lekkość pisania o sprawach jednocześnie delikatnych i szalenie ważnych. Któż by nie chciał doświadczyć prawdziwej miłości, którą czuje się całym sobą, za którą się tęskni od rana do wieczora, która mieni się wszystkimi barwami pragnień i namiętności.

  • Piotr Borlik

Seria Agata Stec i Artur Kamiński. Piotr Borlik

Wątek psychologiczny stanowi bardzo ważny element tej serii, czyniąc tę opowieść wyjątkową. Bez najmniejszego oporu dałam się wciągnąć w świat głównych bohaterów i trwałam w nim do końca, do zaskakującego zakończenia.

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry