O MNIE. 2019-03-29T11:24:44+00:00

Witaj!

Nazywam się Magda, mieszkam w niedużej miejscowości na południu Polski. Jestem wielbicielką kawy, pięknych filiżanek i książek.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 5 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Zapytasz, która kategoria należy do mojej ulubionej. Tego jeszcze nie wiem, ale są książki, które jednocześnie uwielbiam i nienawidzę. Zaczynam czytać i okazują się dużo lepsze, dużo ciekawsze niż nadchodzący sen… Przy czym musisz wiedzieć, że deficyt snu jest u mnie zjawiskiem permanentnym, jak na mamę trójki przystało. Nie ukrywam, że fabuła tego typu książek pozostaje w pamięci na długo, ale zapanowanie nad domem, po zarwanej nocy, nie należy już do rzeczy łatwych, przyjemnych i godnych rozpamiętywania 🙂 .

Gdy nadarza się okazja, chętnie zadaję autorowi kilka pytań. Lubię wiedzieć skąd czerpie pomysły na przygody bohaterów, czym się inspiruje, kreując poszczególne postacie oraz czy są one całkowicie fikcyjne, a może powstały na wzór prawdziwych osób. Odpowiedzi bywają naprawdę fascynujące!

Drogi Czytelniku, jeżeli moja opinia na temat przedstawianych książek, skłoni Cię do sięgnięcia po przynajmniej jedną publikację lub przeczytania czegoś po bardzo długim czasie, poczuję się po stokroć doceniona i zmotywowana do dalszej pracy. Jeżeli szukasz propozycji dla najmłodszych to również świetnie trafiłeś! Nie brakuje tu bajeczek i książeczek dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Będzie mi bardzo miło, jeżeli rozgościsz się na dłużej, a dołączając do społeczności na: Facebooku, Google+ czy Instagramie, będziesz na bieżąco z wpisami i książkowymi nowościami.

Zapraszam!

P.S. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz TU.

NAJNOWSZE WPISY

  • Nienauczalni

“Nienauczalni” Gordon Korman

23 stycznia 2020|Możliwość komentowania “Nienauczalni” Gordon Korman została wyłączona

"Liczy się o p t y k a: jak to będzie wyglądać?"

  • Dorota Danielewicz

“Droga Jana” Dorota Danielewicz

21 stycznia 2020|Możliwość komentowania “Droga Jana” Dorota Danielewicz została wyłączona

"Prawdziwe kalectwo to nie fizyczna ułomność, lecz świadomość reakcji otoczenia i braku empatii. Prawdziwe kalectwo to uczucie odrzucenia."

  • Zachłanny mózg

“Zachłanny mózg” Sébastien Bohler

19 stycznia 2020|Możliwość komentowania “Zachłanny mózg” Sébastien Bohler została wyłączona

"...gdy przyzwyczajasz się do tego, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki, tracisz fizjologiczną zdolność rezygnowania z natychmiastowej nagrody i osiągania korzyści odsuniętych w czasie."

  • Tajemnica Zielonej Teczki

“Tajemnica zielonej teczki” Beata Sarnowska

6 stycznia 2020|Możliwość komentowania “Tajemnica zielonej teczki” Beata Sarnowska została wyłączona

Wycieczka do nieznanego miasta jest zawsze nie lada wyzwaniem. Z jednej strony dobrze jest przygotować się na każdą ewentualność, ale [...]