mamao.pl
O MNIE.2021-05-23T19:51:53+00:00

mamao.pl

Witaj na mamao.pl !

Nazywam się Magda i jestem autorką bloga “Mama o książkach”.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 8 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Tak po krótce wygląda historia powstania strony mamao.pl, która już od dłuższego czasu nosi oficjalną nazwę “Mama o książkach”.

Jakie książki lubię, jakich poszukuję i publikuję na mamao.pl ?
Najbardziej cenię sobie opowieści, które budzą emocje.
Książki, wywołujące zachwyt, radość, zazdrość, strach, złość, współczucie…
Tytuły, ściskające fabułą gardło, rozrywające serce, opanowujące duszę.
Historie, wydobywające ze mnie wszystkie, nawet te najgłębiej ukryte pokłady ciekawości, karmiące ją ciągle nowymi, smakowitymi kęsami swojej treści, coraz szybciej, do końca, do zaskakującego zakończenia.
To są moi faworyci i tak naprawdę, gatunek literacki nie ma tu większego znaczenia, bo kluczem jest cała opowieść, sposób jej przekazywania i pomysł na fabułę.

Znasz takie książki? Piszesz? Wydajesz? Chętnie poznam tytuły i sama przetestuję ich ładunek emocjonalny.
Zapraszam do kontaktu mailowego: kontakt@mamao.pl

Pozdrawiam ciepło! 🙂
Magda

mamao.pl

NAJNOWSZE WPISY

  • Siostra księzyca

“Siostra księżyca” Marah Woolf

Podtrzymuję absolutnie wszystko, co pisałam o pierwszej części. Ba! Nawet dodam, że było jeszcze lepiej, bo pojawił się Arvand, w całej swej demonicznej osobowości. Vianne nieprzerwanie irytowała mnie swoją naiwnością, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce sprawy przybiorą nieco inny obrót. Ezara, również niczym mnie nie zaskoczył, aczkolwiek najlepiej jak przeczytacie i wyciągniecie własne wnioski na temat postawy Wielkiego Mistrza Loży. Aimee i Maelle były doskonałymi czarownicami i siostrami, pod każdym względem.

  • Bez przyzwolenia

“Bez przyzwolenia” Megan Goldin

To jest mocne, intensywne, ważne. Autorka nie waha się zadawać trudne pytania, pozornie wypowiadane do słuchaczy podkastu, ale z pewnością każdy czytelnik poczuje ich dotyk na własnej skórze, usłyszy niewygodny dzwięk w uszach i zanotuje ich charakter myślach.

  • Lalani z dalekich mórz

“Lalani z dalekich mórz” Erin Entrada Kelly

"Lalani z dlekich mórz" to książka, która mocno przemówi do odbiorcy w wieku bohaterki (ok.12 lat). Dziewczyna otwarcie przynaje, że nigdy nie czuła się wybrana przez los do czynienia rzeczy wyjątkowych i wielkich. Lalani ma pełną swiadomość własnej przeciętności. Jednak to jej właśnie przypada w udziale kluczowa i najważniejsza przygoda. Nie pięknej przyjaciółce, nie uzdolnionemu uczniowi, nie doświadczonym dorosłym lecz właśnie jej. Życie bywa przewrotne!

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry