O MNIE. 2019-03-29T11:24:44+00:00

Witaj!

Nazywam się Magda, mieszkam w niedużej miejscowości na południu Polski. Jestem wielbicielką kawy, pięknych filiżanek i książek.

Wykreowanie własnej, blogowej ścieżki zajęło mi kilka lat. Począwszy od sportu, bo przecież wszystko zaczęło się ponad 5 lat temu od biegania, poprzez dziecięce tematy, kulinaria, aż po modę i urodę. Dziś z całą stanowczością stwierdzam, że w książkach odnalazłam swoją przystań. Literatura nie tylko motywuje mnie do bycia lepszą autorką owej strony, ale przede wszystkim, obdarowuje bezcenną wiedzą. Wiem, że w książkach znajdę wszystko! Odprężenie i zapomnienie, gdy obowiązki przerastają moje siły, odpowiedzi na trudne rodzicielskie pytania czy kupę śmiechu w towarzystwie dzieciaków.

Zapytasz, która kategoria należy do mojej ulubionej. Tego jeszcze nie wiem, ale są książki, które jednocześnie uwielbiam i nienawidzę. Zaczynam czytać i okazują się dużo lepsze, dużo ciekawsze niż nadchodzący sen… Przy czym musisz wiedzieć, że deficyt snu jest u mnie zjawiskiem permanentnym, jak na mamę trójki przystało. Nie ukrywam, że fabuła tego typu książek pozostaje w pamięci na długo, ale zapanowanie nad domem, po zarwanej nocy, nie należy już do rzeczy łatwych, przyjemnych i godnych rozpamiętywania 🙂 .

Gdy nadarza się okazja, chętnie zadaję autorowi kilka pytań. Lubię wiedzieć skąd czerpie pomysły na przygody bohaterów, czym się inspiruje, kreując poszczególne postacie oraz czy są one całkowicie fikcyjne, a może powstały na wzór prawdziwych osób. Odpowiedzi bywają naprawdę fascynujące!

Drogi Czytelniku, jeżeli moja opinia na temat przedstawianych książek, skłoni Cię do sięgnięcia po przynajmniej jedną publikację lub przeczytania czegoś po bardzo długim czasie, poczuję się po stokroć doceniona i zmotywowana do dalszej pracy. Jeżeli szukasz propozycji dla najmłodszych to również świetnie trafiłeś! Nie brakuje tu bajeczek i książeczek dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Będzie mi bardzo miło, jeżeli rozgościsz się na dłużej, a dołączając do społeczności na: Facebooku, Google+ czy Instagramie, będziesz na bieżąco z wpisami i książkowymi nowościami.

Zapraszam!

P.S. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz TU.

NAJNOWSZE WPISY

  • sałatki

Klasztorne sałatki czyli 200 przepisów na każdą porę roku

19 września 2019|Możliwość komentowania Klasztorne sałatki czyli 200 przepisów na każdą porę roku została wyłączona

Istnieje nieskończona liczba sałatkowych kombinacji, zdolnych usatysfakcjonować każdy gust i podniebienie. Sałatki ofiarują nam wspaniałe zestawienie kolorów, smaków i aromatów...

  • moc

“Moc” Anna Lewicka

16 września 2019|Możliwość komentowania “Moc” Anna Lewicka została wyłączona

Nauczyła się już, że najcenniejsze są te drobne, niepozorne gesty, a nie spektakularnie okazywane uczucia. To po codziennych drobiazgach tak naprawdę było widać, na ile ktoś faktycznie myśli o drugiej osobie.

  • Domowa spiżarnia

Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą!

12 września 2019|Możliwość komentowania Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą! została wyłączona

Kto pamięta niesamowity smak babcinej konfitury? A może do dziś wspominasz aromatyczne, pachnące letnimi owocami ciasto, które mama zwykła piec w samym środku zimy?

  • Kryształowe serce

“Iris McBlack. Kryształowe serce” Michał Bergel

25 sierpnia 2019|Możliwość komentowania “Iris McBlack. Kryształowe serce” Michał Bergel została wyłączona

Poświęcenie dla innych jest najwyższym wyrazem mądrości i świadomości. Choć niektóre ofiary przekraczają nasze zdolności zrozumienia, nie oznacza to, że są daremne. Wszystko ma swój cel i porządek...