mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Życie w stylu VEGE” Magdalena Makarowska

Dieta roślinna zawsze mnie intrygowała. Generalnie nie jestem zawziętym mięsożercą ale tego typu dania nie rzadko goszczą w naszym menu. Doskonale wiem, że wartości odżywcze owoców i warzyw są bezcenne, ale nigdy nie brałam pod uwagę diety vege. Nie sądziłam, że rośliny potrafią w tak doskonały sposób zaspokajać każde, nawet najbardziej wymagające odżywcze zapotrzebowania.

“… dieta roślinna wymaga rozwagi i nie wybacza lenistwa.” do tego dodała bym jeszcze stwierdzenie, że wymaga odpowiedniego kompendium wiedzy na temat roślin. Specyficzne potrzeby wegan i wegetarian mogą zostać zaspokojone tylko w jeden sposób, poprzez odpowiednio ułożony jadłospis! Cały sekret tkwi w umiejętnym dobraniu składników i skomponowaniu dań tak, aby wartości odżywcze w zupełności pokrywały potrzeby konsumenta.

I tutaj właśnie książka “Życie w stylu VEGE” sprawdza się idealnie! Kompendium wiedzy na temat żywności roślinnej, które serwuje autorka, jest genialnym podręcznikiem dla każdego. Jestem pewna, że poradnik sprawdzi się zarówno w rękach vege nowicjusza, jak i wniesie sporo wiedzy oraz nowości w jadłospis zdeklarowanych vegan i vegetarian.

Treść publikacji została podzielona na dziesięć rozdziałów. Każdy z nich traktuje o konkretnej grupie żywności w kontekście tytułowej diety oraz przedstawia fakty na temat poszczególnych produktów. Jeden z rozdziałów został również poświęcony przyszłym mamom, opisując wszystko co powinna zawierać dzienna dieta wegetarianki w ciąży oraz w okresie karmienia.

Znajdziesz tu sporo konkretnych, ciekawych i niejednokrotnie zaskakujących informacji:
– na temat siły zieleni czyli o tym dlaczego warto wzbogacić swoje menu o rośliny zielone (np. jarmuż, pokrzywa, rzeżucha, kiełki),
o ziarnach, nasionach, orzechach czyli o tym dlaczego są tak dobroczynna i wartościowe,
o strączkach (np. o tym jak je prawidłowo gotować),
o superżywności takiej jak produkty pszczele, grzyby, mąki bezglutenowe, sól i słodkie szlaeństwa,
– o tym czy mleko naprawdę jest takie zdrowe i jak brzmi dziesięć przykazań zdrowych kości,
– dlaczego żywe soki są ważnymi elementami każdej diety,
– czy jajka można czymś zastąpić w wypiekach?

Ponadto w książce nie zabrakło również złotych zasad życia w stylu eko oraz całej gamy przepisów autorki, które tylko potwierdzają siłę zielonej żywności oraz moc komponowanych z niej posiłków. Cała książka jest jedną wielką inspiracja nie tylko dla wegan i wegetarian ale również dla każdego czytelnika, który chciałby nauczyć się czegoś nowego (np. jak hodować kiełki czy jak zrobić mleko roślinne), wzbogacić menu swojej rodziny o nowe smaki oraz świadomie wybierać to, co jest wartościowe, zdrowe i pyszne!

życie w stylu vege

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MAGDALENA MAKAROWSKA | tytuł: ŻYCIE W STYLU VEGE | wydawnictwo: FEERIA | premiera: 25.05.2017 | liczba stron: 264 | Format: 165×205 | gatunek: PORADNIK/KULINARNE |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry