mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

John Green “Żółwie aż do końca”

“Każdy może na ciebie spojrzeć, lecz spotkanie kogoś, kto widzi ten sam świat co ty, jest zjawiskiem dość rzadkim.” | John Green “Żółwie aż do końca”

John Green "Żółwie aż do końca"

Aza Holmes to szesnastolatka, którą niespecjalnie interesowało zaginięcie miliardera Russella Picketta. Pomimo bębniących wszędzie informacji na ten temat, nie zamierzała zaprzątać głowy tą sprawą. Zupełnie wystarczają jej własne lęki, po co dokładać sobie zmartwień.

Daisy to przyjaciółka bohaterki, która dobrze wie, że sto tysięcy dolarów nagrody dla osoby, która wykaże się kluczową wiedzą w sprawie odnalezienia zaginionego, jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Aza zna syna Picketta, trzeba jedynie namówić przyjaciółkę do odkurzenia tej, w tym momencie, bezcennej przyjaźni.

Dziewczyny dochodzą do porozumienie, bo ta zawrotna kwota może wiele w ich życiu zmienić. Aza zdobywa się na odwagę i odświeża znajomość z Davisem. Cała sytuacja jest dla dziewczyny ogromnie trudna. Chodzi o coś więcej niż rozmowa z synem miliardera. Paraliżujące staje się pokonanie pewnej niewidzialnej bariery, która blokuje bohaterkę. Pokonanie obsesji, która wykańcza dziewczynę od środka… która nie pozwala jej żyć jak typowa nastolatka.

Poruszony w książce motyw nerwicy natręctw czyli choroby, która potrafi zmienić życie w piekło, jest niezwykle umiejętnie wkomponowany w fabułę. Wewnętrzne dialogi Azy, jej własne argumenty, kontrargumenty i podejmowane działania przyprawiają czytelnika o dreszcz. Jest w tej historii coś, co może rozgościć się w myślach każdej osoby. Nawet nie wiesz, jak wiele zależy od właściwej postawy oraz od sięgnięcia po pomoc w odpowiednim momencie!

Żółwie aż do końca” to niewątpliwie wartościowa propozycja dla młodzieży. Nie znajdziecie tu dynamicznej fabuły, niespodziewanych zwrotów akcji czy zagmatwanej treści. To coś więcej. To gorzki smak świata, w którym choroba dyktuje rzeczywistość, wymusza wybory, przekreśla marzenia i spędza sen z powiek.

Książa w pewnym sensie opowiada o poszukiwaniu prawdy o sobie. To kopalnia złotych myśli. To w pewnym sensie ściąga, dzięki której nastolatek będzie potrafił zadać dręczące go pytania, a wątpliwości staną się bardziej wyraźne i gotowe by się z nimi zmierzyć.
podpis

John Green "Żółwie aż do końca"

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: JOHN GREEN | tytuły: ŻÓŁWIE AŻ DO KOŃCA | wydawnictwo: BUKOWY LAS | premiera: 22.11.2017 | liczba stron: 304 | format: 137×205 | gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry