mamao.pl

Ostatnio odnoszę wrażenie, że temat odchudzania i bycia na ciągłej diecie stał się bardzo modny. Wiadomo, każdy chce dobrze wyglądać ale grunt to podejść do sprawy z głową i odpowiednią wiedzą. Obsesyjna chęć zrzucenia kilogramów, wywołana presją otoczenia może być bardzo niebezpieczna, zwłaszcza gdy dotyczy dojrzewających nastolatków. Negatywne skutki takiego odchudzania mogą być nieodwracalne!

Książka Magdaleny Makarowskiej to jedyna publikacja na polskim rynku wydawniczym skierowana do bardzo ważnej grupy wiekowej, do nastolatek które chcą rewelacyjnie wyglądać oraz dobrze się czuć. “Zniszcz te kilogramy” jest świetnym kompendium fachowej wiedzy dla każdego młodego człowieka, zagubionego w gąszczu cyberinformacji na temat diet i odchudzania. Uświadamia, że cel do jakiego powinno się dążyć to bycie szczupłym i zdrowym, ale nie chudym!

zniszcz te kilogramy

Autorka doskonale wyjaśnia w czym tkwi problem, opisuje czym jest BMI, w jaki sposób go policzyć oraz jak zinterpretować. Obala również krążące wśród nastolatków mity dotyczące odchudzania, wręcz nokautuje je fachową wiedzą oraz argumentami. Makarowska skutecznie udowadnia, że przestrzeganie diety może być pasją a nie obsesją. Opisuje jak zamienić fast food na slow food, mówi wprost, że nie wystarczy jeść, trzeba się odżywiać oraz daje czytelnikowi dziesięć przykazań efektywnej diety. Odpowiada na pytanie dlaczego lubimy słodycze, pokazuje jak powinien wyglądać talerz zdrowego żywienia oraz w jaki sposób komponować posiłki.
Generalnie, cała książka jest bardzo motywująca! Uświadamia młodemu czytelnikowi, że zadbanie o odpowiednie nawyki żywieniowe wcale nie jest trudne i bardzo się opłaca! Autorka skutecznie namawia do wprowadzenia nowego stylu odżywiania na stałe.

zniszcz te kilogramy

Filarem książki jest dwumiesięczna kuracja “WAGA W DÓŁ”, wyraźnie określająca to czego używasz, unikasz oraz co likwidujesz na zawsze. Kompozycje codziennych posiłków są tak dobrane aby było smacznie, kolorowo i ciekawie.
Nie potrafisz gotować? Tym bardziej książka jest dla ciebie! Wszystkie przepisy i kulinarne wskazówki są wyjaśnione od podstaw, autorka zadbała również o dokładną listę zakupów, niezbędną do przygotowania posiłków na cały tydzień. Śmiało możesz się stać kulinarną niezależnością! Nie, nie musisz gotować codziennie, składniki są tak dobrane, aby potrawy wystarczyło na kilka porcji.

Po pierwszym miesiącu następuje faza stabilizacji, mająca na celu utrwalenie zdrowych nawyków oraz zaszczepienie nowych pomysłów na kulinarne kompozycje. Ponadto znajdziesz tu cenne wskazówki dotyczące tego jak utrzymać wagę oraz jak na zawsze uzdrowić swoją kuchnię.

Przyznaję, książka absolutnie mnie zachwyciła swoim konkretnym, prostym i jednocześnie bardzo motywującym przekazem. Dzięki niej wiem, na co zwracać uwagę w diecie nastolatków oraz w jaki sposób o tym rozmawiać, aby brzmieć fachowo i nikogo nie zanudzić. Wiem, że do wieku nastoletniego moich pociech mam jeszcze trochę czasu ale jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że ten czas nadejdzie bardzo szybko…

zniszcz te kilogramy

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: MAGDALENA MAKAROWSKA | tytuł: ZNISZCZ TE KILOGRAMY. MEGAPROSTE ODCHUDZANIE DLA NASTOLATKI | wydawnictwo: FEERIA | premiera: 18.05.2016 | liczba stron: 200 | Format: 165×205 | gatunek: KUCHNIA/PORADNIK |

2019-04-10T12:12:55+00:0024 maja 2016|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry