mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Znak księżyca”

Znak księżyca. Omen gwiazd. Wojownicy.

– Przeznaczenie nie jest ścieżką, którą kot podąża na oślep – miauknęła – Zawsze mamy wybór, a czasami najgłośniej przemawia nasze serce. | „Znak księżyca Erin Hunter

 

Znak księżyca

 

W skrócie.
Mroczna Puszcza wciąż powiększa swoje szeregi, stając się coraz groźniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa klanów. W Klanie Pioruna kolejne uczennice zostają wojowniczkami, Bluszczowa Sadzawka wytrwale odwiedza Bezgwiezdną Ziemię, by poznać zamiary bezwzględnych przeciwników, a Gołębie Skrzydło wykazuje się nie lada odwagą w kluczowym momencie swojej wojowniczej ścieżki.
Szczegóły przepowiedni nadal są owiane mgłą tajemnicy. Sójcze Pióro postanawia podążyć za głosem starożytnych kotów i wyruszyć w góry. Medyk wraz z trójką wojowników odwiedza Plemię Płynącej Wody, stara się zrobić wszystko, by być jak najbliżej tajemniczej potęgi gwiazd. Potęgi,  którą trzyma w łapach wraz dwójką innych pobratymców.

 

Wrażenia.
„Znak Księżyca” to kontynuacja serii „Omen Gwiazd”, czyli opowieści o trójce wybrańców, którzy zostali obdarzeni wyjątkową mocą. Niestety, żadne z nich nie zna szczegółów przepowiedni, a owa niewiedza bywa wyjątkowo nieprzyjemna, nieprzewidywalna, a momentami nawet przykra. Odszukanie swojego przeznaczenia jest wyjątkowo trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy nadprzyrodzone zdolności bardziej przeszkadzają niż pomagają w prowadzeniu normalnego kociego życia.

 

Podążanie śladami bohaterów jest fascynującą przygodą i nie chodzi tu tylko o wspomnianą wyjątkową trójkę. W miarę upływu czasu, Klan Pioruna mierzy się z wieloma problemami dnia codziennego i nie chodzi tu jedynie o przetrwanie trudnej pory nagich drzew i znikomej ilości zwierzyny. Pojawia się wątek niepełnosprawności jednej z wojowniczek, trudna relacja matka – córka w przypadku innej bohaterki, motyw wyjątkowych zdolności, które pozbawione kontroli potrafią być przekleństwem oraz pewien wyjątkowo romantyczny wątek. Zdecydowanie, żaden z tomów nie wzruszył mnie tak bardzo jak ten.

 

„Znak księżyca” jeszcze mocniej wciąga czytelnika w magiczny świat kocich klanów, pogrąża go jeszcze bardziej w niezgłębionej tajemnicy, wyciąga na powierzchnię informacje, które mogą wszystko zmienić.
podpis

 

Znak księżyca

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: DOROTA LACHOWICZ
| tytuł: ZNAK KSIĘŻYCA
| seria: OMEN GWIAZD. WOJOWNICY
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 30.11.2021
| liczba stron: 392
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry