Złodziej, który udaje przyjaciela.

Jest wiele sytuacji, podczas których zwracasz się w jego stronę: niepowodzenia w pracy, stres, chwila słabości, w gruncie rzeczy naprawdę lubisz to towarzystwo. I choćbyś nie wiem jak się starała, wmawiała sobie, że “NIGDY WIĘCEJ!!!” to i tak się złamiesz bo przyciąga jak magnes…

BIAŁY CUKIER! Jeden z największych, jeżeli nie największy problem naszych czasów. Obecnie chyba nie ma wysoko przetworzonych (i nie tylko) produktów, w których nie występuje. Nawet jeżeli starasz się ograniczyć jego spożywanie, to musisz być naprawdę czujnym i sprawdzać szczegółowo każdą etykietę.

Jednak dlaczego jest taki niezdrowy? Dlaczego zawsze robi się tyle szumu wokół jego właściwości? Kilka miesięcy temu znalazłam odpowiedź na to pytanie. Ogólnodostępny, oczyszczony, biały cukier jest niezdrowy dlatego, że jest zwyczajnym, pospolitym ZŁODZIEJEM! Aby twój organizm był w stanie go przetworzyć, cukier wysysa z ciebie niezbędne minerały i witaminy! Te najbardziej wartościowe składniki, które powinny być wykorzystane do walki z infekcjami, wirusami, chorobami itp. Nie dziw się więc, że choroby nie odpuszczają, bo jak może być inaczej gdy to, co masz najcenniejsze w organizmie walczy ze spożywanym cukrem!

Dlaczego więc tak trudno się go wyrzec? BO UZALEŻNIA! W wielu książkach czytałam o szczegółowych badaniach, które bezdyskusyjnie potwierdzają narkotyczne właściwości cukru. Bardzo, bardzo trudno jest z nim walczyć ale można a nawet trzeba sobie uświadamiać poziom szkodliwości tego typu substancji. Niestety spożywanie dużej ilości cukrów, co wcale nie jest trudne w obecnych czasach, prowadzi do jednej z najgorszych chorób XXI wieku, do CUKRZYCY! Choroby, która niestety zaskakuje obecnością coraz młodsze pokolenia.

Dzisiaj, czyli 14 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ. Jestem pewna, że nie ma wśród was kogoś, która nie zna choć jednej osoby dotkniętej tą chorobą. Osobiście znak kilka osób dotkniętych cukrzycą typu pierwszego i drugiego. Trzymam mocno kciuki za Waszą siłę do walki i za chęci do przezwyciężania codziennych trudności.

Kilkakrotnie spotkałam się z ze stwierdzeniem, że gdy zaczynają się problemy zdrowotne, w pierwszej kolejności należy wkluczyć z diety cukier. Urządzenie do pomiaru poziomu cukru we krwi czyli glukometr, można nabyć BEZPŁATNIE w prawie każdej aptece (w zestawie lancety jednorazowe i nakłuwacz do glukometru).

cukrzyca

To urządzenie, które warto mieć w domu, zwłaszcza gdy często ci towarzyszy uczucie zmęczenia, senność, problemy z koncentracją, zawroty głowy. Badanie trwa zaledwie kilka sekund. Większość glukometrów posiada alarm informujący o hipoglikemii. Najważniejsze jest jednak to, że regularnie uzupełniany dzienniczek pomiarów może stać się podstawą wizyty u lekarza i być wskazówką do podjęcia leczenia zanim choroba wyrządzi nieodwracalne skutki w organizmie.

2018-08-28T18:49:39+00:00 14 listopada 2016|