mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Zefiryna i księga uroków”

Zefiryna i księga uroków.

Ze złymi urokami jest jak z przeziębieniem: najpierw łamie cię w kościach, boli to tu, to tam, coraz trudniej zebrać myśli, sztywnieje ci kark, a potem… cóż, to zależy od organizmu.
| „Zefiryna i księga uroków” Sasza Hady

Zefiryna

 

W skrócie.
Zefiryna, czyli najbardziej niepokorna księżniczka w Siedmiu Księstwach zostaje zaproszona do Sarbancji. Siedemnastolatka ma odwiedzić Linneę,  przyjaciółkę z dzieciństwa, z którą przeżyła nie jedną przygodę. Gdy Zefiryna przybywa na miejsce, towarzyska wizyta szybko zmienia się w indywidualne śledztwo, gdyż na sarbańskim dworze dzieją się bardzo podejrzane rzeczy. Bohaterka, zaintrygowana tajemnicami i magią, postanawia odnaleźć sprawcę bądź sprawców zagrażających przyjaciółce.

 

Wrażenia.
Zefiryna to bohaterka, którą od początku darzy się ogromną sympatią, od momentu, w którym jej imię pojawia się w zasięgu wzroku, od chwili, gdy bezczelnie i bez pytania wdarła się do wyobraźni, ukazując swą błyskotliwą naturę. Przygoda u boku tej przekornej, nieszablonowej i jednocześnie uroczej księżniczki jest doprawdy fascynującym i niezapomnianym przeżyciem.

 

„Zefiryna i księga uroków” to iście magiczna książka. Przedstawiony tu świat imponująco rozkwita w wyobraźni czytelnika. Bohaterowie bardzo skutecznie skupiają na sobie uwagę, intrygując pełną mocą. A wydarzenia… Ach! Co tutaj się działo! Przygoda goni przygodę, akcja nie zwalnia ani na moment, a śledztwo wcale nie jest takie oczywiste, jakby mogło się wydawać na początku.

 

Pokochacie Zefirynę! Jej przygody są doskonałą, pełną humoru rozrywką dla czytelników w każdym wieku. Osobiście świetnie się bawiłam i szczerze podziwiam Autorkę za tak idealną spójność stworzonego świata, za tytuły rozdziałów, które skutecznie rzucały na mnie urok, zwłaszcza, gdy chciałam odłożyć książkę, za Zefirynę, o której nie sposób zapomnieć.
podpis

 

Zefiryna

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: SASZA HADY
| tytuł: ZEFIRYNA I KSIĘGA UROKÓW
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 16.06.2021
| liczba stron: 398
| format: 142×204
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry