mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Zapomniana Wojowniczka”

Zapomniana Wojowniczka. Omen gwiazd. Wojownicy.

Wędrowiec zaczerpnął powietrza. Wróciłem – pomyślał. – Niech rozpocznie się zemsta. | „Zapomniana Wojowniczka. Omen gwiazd” Erin Hunter

Zapomniana wojowniczka

 

W skrócie.
Trójka wybrańców, trzymająca w łapach moc gwiazd, postanawia odnaleźć czwartego kota. Tajemnicze słowa plemiennych przodków wyraźnie wskazują na to, że do dopełnienia starożytnej przepowiedni potrzebny jest jeszcze jeden kot. Kot posiadający moc, wyjątkową mocą. Bohaterzy nie spoczną, póki nie poznają jego tożsamości. Tymczasem, Gołębie Skrzydło z przerażeniem odkrywa, że jej zdolność wyostrzonych zmysłów zaczyna zanikać, a Bluszczowa Sadzawka zostaje poddana okrutnej próbie, mającej na celu udowodnienie lojalności wobec Mrocznej Puszczy.

 

Gdy nad jeziorem niespodziewanie pojawia się stary wróg klanów, z pomocą nadchodzi ktoś zupełnie niespodziewany. Pojawia się dawno zapomniana wojowniczka, szukająca sposobu na odkupienie dawnych grzechów.

 

Wrażenia.
„Zapomniana Wojowniczka” to już 23 książka z uniwersum „Wojowników” i jednocześnie piąty, a zarazem przedostatni tom cyklu „Omen gwiazd”. Trudno w to uwierzyć, ale za każdym razem podchodzę do tej opowieści z taką samą ciekawością. Mam tu ulubionych bohaterów oraz tych, którym nie życzę najlepiej. Zawsze zastanawiam się, gdzie tym razem zaprowadzą mnie wydarzenia i czy fabuła odsłoni sekrety, które do tej pory były wielką tajemnicą. Tym razem czytelnik dociera do niezwykle istotnych kwestii, które pozwalają uzyskać odpowiedzi na od dawna zadawane pytania. Jednak najbardziej zaskakującą postacią okazuje się tytułowa zapomniana wojowniczka. To odkrycie wywołuje nie tylko pewnego rodzaju szok, ale również budzi uznanie dla odwagi bohaterki, dla jej determinacji i wojowniczych zdolności.

 

Przedostatni tom cyklu „Omen gwiazd” nie zawodzi. Śmiało można powiedzieć, że jeszcze bardziej wciąga czytelnika w świat kocich klanów, mnożąc sekrety i wątpliwości. Nie zabraknie tu również nieoczekiwanych zwrotów akcji, odważnych decyzji oraz mocy w łapach trójki wybranych. Jeżeli poprzednie części cyklu „Wojownicy” Was zaciekawiły, koniecznie sięgnijcie po „Zapomnianą Wojowniczkę”!

Teraz pozostaje mi jedynie cierpliwie czekać na finał serii.
podpis

 

Zapomniana wojowniczka

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: DOROTA LACHOWICZ
| tytuł: ZAPOMNIANA WOJOWNICZKA
| seria: OMEN GWIAZD. WOJOWNICY
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 31.03.2022
| liczba stron: 400
| format: 200×130
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry