mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Zaginiona siostra”

Zaginiona siostra.

Ktoś powiedział mi kiedyś coś odwrotnego. Że jasność przychodzi z ciemnością.
| „Zaginiona siostra” Tracy Buchanan

Zaginiona siostra

 

W skrócie.
Po dziesięciu latach braku kontaktu z matką, Becky słyszy w słuchawce telefonu jej słaby głos. Śmiertelna choroba postępuje, Selmie nie zostało wiele czasu. Becky zgadza się przyjechać w odwiedziny, stara się być ponad tym wszystkim co je dzieliło i nadal dzieli. Tuż przed śmiercią, matka oznajmia córce, że ma młodszą siostrę.

Gdy dziewczyna miała 8 lat, Selma porzuciła rodzinę dla innego mężczyzny oraz pisarskiej kariery. Pomimo obaw i garstki informacji, Becky postanawia wyruszyć na poszukiwanie siostry, by choć w niewielkim stopniu zrozumieć priorytety, którymi kiedyś kierowała się matka.

 

Wrażenia.
Skończyłam i z przekonaniem stwierdziłam, że to było naprawdę dobre. Pomijając fakt, iż pióro Tracy Buchanan czyta się znakomicie, z lekkością, dzięki której trudno oderwać się od fabuły i z ciekawością, potęgującą wszystkie doznania. „Zaginiona siostra” ma w sobie ten literacki magnetyzm, wciągający czytelnika w samo serce wydarzeń, by wszystko dokładnie widział, doświadczał i wyciągał wnioski. Jest to powieść obyczajowa, poruszająca niezwykle ważną problematykę. Depresja poporodowa jest chorobą, której nie wolno lekceważyć! Fabuła powieści zwraca na to szczególną uwagę, przyczyniając się do podniesienia świadomości społeczeństwa w tym temacie. To książka, której nie odkłada się bezmyślnie na półkę, o tych wydarzeniach trudno zapomnieć.

 

Jeżeli miałabym wskazać moją faworytkę, to zdecydowanie byłaby to Becky. Od początku poczułam do niej ogromną sympatię i mocno kibicowałam podczas podróży do celu. Z uwagi na to, iż równolegle poznawałam współczesne losy córki oraz decyzje matki podejmowane trzydzieści lat wcześniej, relacje między kobietami uważam za kluczowy element fabuły. I to zakończenie! Nawet przez myśl mi nie przeszło!

 

„Zaginiona siostra” to książka idealna na każdą pogodę, każdy wyjazd, każdy nastrój. Zwyczajnie zaczynasz czytać i przepadasz w tym świecie, z tymi ludźmi, a gdy skończysz… rozmyślasz o wszystkim co tu zaszło.
podpis

 

Zaginiona siostra

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorka: TRACY BUCHANAN
| przekład: AGNIESZKA SOBOLEWSKA
| tytuł: ZAGINIONA SIOSTRA
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 30.06.2021
| liczba stron: 496
| format: 135×202
| gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry