mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Z dedykacją dla alergików.

Alergie są jednymi z najbardziej dokuczliwych chorób cywilizacyjnych obecnego wieku. Nie dość, że czasami trudno jest ustalić przyczynę uczulenia, to na dodatek jej wyeliminowanie bywa uciążliwe, a w skrajnych przypadkach nawet niemożliwe. Dlatego warto wiedzieć o pewnych alternatywach dla alergików!

Mam w domu małego alergika i wiem jak bardzo walczyłam o to, aby odseparować go od “złych” produktów. Na szczęście po jakimś czasie wyrósł z nietolerancji. Pomimo tego, że wszystko jest w najlepszym porządku, zawsze podświadomie pozostaję czujna.

Jakiś czas temu wspominałam o produktach dla dzieci, wykonanych z merynosowej wełny. Miękkie, delikatne i jednocześnie termoaktywne czyli dopasowujące się do temperatury otoczenia. Okazuje się, że produkty wykonane z tego typu wełny nie uczulają, są absolutnie bezpieczne dla alergików, nawet tych najmłodszych.

LANA CARE to nie tylko asortyment dla najmłodszych ale także godne uwagi produkty dla starszych dzieci oraz dorosłych: ocieplacze, skarpety do spania, wkładki do butów

dla alergików

skarpety czy miękkie i delikatne koce.

dla alergików

Często pojawia sięupominkowy dylemat z okazji urodzin, imienin, dnia babci i dziadka, świąt. Warto przyjrzeć się bliżej produktom, które nie tylko są praktyczne, ale także mogą stać się częścią udanej niespodzianki, przecież każdy zasługuje na komfort!

dla alergików

Jeżeli szukasz czegoś naprawdę okazałego, zerknij na wyjątkowe kołdry i poduszki, których wypełnienie stanowi w 100% wełna z merynosa, wręcz idealne dla alergików.

Zachowanie niesamowitych właściwości wełnianych produktów wymaga odpowiedniej pielęgnacji i troski podczas prania. Nie ma potrzeby prania otulaczy, ubranek czy wkładek laktacyjnych po każdym użyciu, a surową wełnę należy prać tak rzadko, jak tylko to możliwe. Jeżeli już zajdzie taka potrzeba, to rekomendowane jest pranie produktów w ciepłej wodzie, w specjalnym szamponie lanolinowym, który zmiękcza wodę i nie odtłuszcza wełny (dzięki lanolinie wełna staje się bardziej szczelna). Istotne jest także suszenie, które powinno się odbywać przy źródle delikatnego ciepła (nie na gorącym kaloryferze!).

Miałam okazję przekonać się o wyjątkowości produktów LANA CARE. Dzięki nim, wełna przestała mi się kojarzyć z nieznośnie drapiącym i nieprzyjemnym swetrem czy szalikiem, a zyskała miano komfortowej delikatności i ciepła. Jednocześnie przestałam się martwić i poszukiwać odpowiednich prezentów dla najbliższych :) .

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry