“Jego Wysokość Longin” i wspomnienia z dzieciństwa.

Pewnego dnia, przechodząc obok księgarni rzuciła mi się w oczy okładka tytułowej książki. Zastanawiałam się wtedy, o czym może pisać Marcin Prokop? Niespecjalnie pasowało mi do niego stwierdzenie: autor książki. Wkrótce po tym wydarzeniu, książka “Jego Wysokość Longin” wpadła w moje ręce i szczerze przyznaję…nie sądziłam, że tak wiele nas łączy…

jego wysokość longin

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że przeczytanie całości to kwesta chwili. Książka opowiada o dzieciństwie Marcina, które miało miejsce w PRL-u czyli w czasach słusznie minionych. Z uwagi na to, że jesteśmy prawie rówieśnikami, wiele opisanych sytuacji, zwrotów czy spraw było mi dobrze znanych. Autor, podobnie jak ja, ma młodszego o kilka lat brata, kolekcjonował historyjki z gumy Donald oraz miał rower, którym dawał się karnąć znajomym. Marcin zdradził mi najcenniejszą umiejętność negocjatora, robił zakupy w supersamie (do dzisiaj pamiętam swoją pierwszą wizytę w takim sklepie), czytał przygody “Tytusa, Romka i A`Tomka” i wiec co to jest oranżada w proszku czy PEWEKS!

jego wysokość longin

Cała książka jest napisana z humorem, dzięki czemu fantastycznie się ją czyta, a dla osoby, której dzieciństwo otarło się o PRL będzie ciekawą powtórką z rozrywki :). Moim zdaniem jest to lekka, łatwa i przyjemna lektura, idealna do poczytania przy kawie, w podróży czy przed snem.

Kilka szczegółów na temat książki:

Tytuł: „Jego Wysokość Longin”
Autor: Marcin Prokop
Wydawnictwo: Znak emotikon
Premiera: 03.11.2014
Oprawa/wydanie: twarda/pierwsze
Ilość stron: 160
Cena katalogowa: 29,90 zł

Gdybym miała wybrać grupę wiekową, do której skierowana jest książka, to na pewno byliby to nastolatkowie. Aczkolwiek uważam, że osoby dorosłe również znajda tam coś dla siebie, zwłaszcza jeżeli pamiętają czasy słusznie minione i związane z tym okresem absurdy.

 

Książkę „Jego Wysokość Longin” otrzymałam od Wydawnictwa Znam emotikon. Dziękuję!

2019-04-10T12:05:06+00:00 16 grudnia 2014|