mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Wybierz mnie”

Wybierz mnie.

Zrobił ją, żeby pochwalić się wyspą – a wszyscy wykorzystywali ją żeby pochwalić się sobą. | „Wybierz mnie” Beth Garrod |

Wybierz mnie

W skrócie.
Piętnastoletnie Megan Jackson chciałaby jak najszybciej zapomnieć o swoim pierwszym prawie pocałunku. Sytuacja stała się bardzo niezręczna i kompromitująca, gdy Sean, chłopak od owego pocałunku, wylądował na SOR, a filmik z imprezy, na której miało miejsce to nieszczęsne wydarzenie, w zawrotnym tempie zawładnął profilami społecznościowymi.

 

Szczęśliwie, tata Meg – specjalista od BHP, otrzymał najlepszą na świecie propozycję pracy. Jack Jackson miał czuwać nad bezpieczeństwem filmowych ujęć do pewnej superprodukcji, odbywających się na greckiej Wyspie Miłość. Tym samym, tata miał niepowtarzalną okazję zafundować córkom niezapomniane, dwutygodniowe wakacje w towarzystwie ekipy filmowej z najpopularniejszym celebrytą na czele. Meg uznała tą okoliczność za doskonały moment do przemyślenia swojej pocałunkowej klęski, do wylogowania się z przykrej internetowej rzeczywistości i może… podobnie jak jej najlepsza przyjaciółka, zauważyła w tym wszystkim szansę na drugi pierwszy pocałunek. Jednak Megan nie należy do nastolatek, które bez większego wysiłku osiągają swój cel,  już na samym początku wiele spraw potoczyło się w przeciwnym do zamierzonego kierunku, komplikując wszystko jeszcze bardziej.

 

Wrażenia.
„Wybierz mnie” to typowo młodzieżowa propozycja, idealna dla czytelniczek w wieku bohaterki czyli w okolicach 15 lat. Poruszane w książce tematy wydają się absolutnym strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę nastoletniość bohaterów. Kluczową kwestią jest nie tylko nieudany pierwszy pocałunek, ale przede wszystkim problemy, które narosły po tej nieszczęśliwej sytuacji. Cóż, wiek bohaterki to czas, gdy zdanie rówieśników jest niezwykle ważne, a tutaj mamy do czynienia z tą kwestią o wyjątkowo negatywnym zabarwieniu. Wszystkie rozterki, wątpliwości i pomysły, którymi raczy czytelnika bohaterka, są z jednej strony, nieco desperackie i przykre, ale z drugiej, okoliczności wydarzeń bawią do łez, utrzymując emocjonalną równowagę fabuły. Najważniejszy, moim zdaniem, jest w tym wszystkim morał, czyli wymowny, bardzo jednoznaczny, dosadny przekaz, jaki niesie ze sobą postać Meg: nie mamy wpływu na myśli i działania innych, zwłaszcza tych, którzy za nami nie przepadają, dlatego warto skupić się na pewności siebie, własnych umiejętnościach i życzliwych nam osobach. Tak! O tym właśnie młodzież musi pamiętać, zwłaszcza w dobie bezlitosnego Internetu i portali społecznościowych, bezdusznie powielających wszystko, co się klika.
podpis

 

Wybierz mnie

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: BETH GARROD
| przekład: MATYLDA BIERNACKA
| tytuł: WYBIERZ MNIE
| wydawnictwo: YA!
| premiera: 02.06.2021
| liczba stron: 464
| format: 125×195
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry