mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Wyrzutek" Erin Hunter

Wyrzutek. Potęga trójki. Wojownicy.

Zachwiał się, zdezorientowany nagłym powrotem ślepoty oraz zapachami i dźwiękami kamiennej kotliny. Każdy włosek sierści drżał mu jeszcze z żalu, gniewu i poczucia zdrady, jakie wyczuwał w jaskini. | „Wojownicy. Potęga trójki. Wyrzutek” Erin Hunter

Wojownicy. Potęga Trójki. Wyrzutek

W skrócie.
Wyjątkowe rodzeństwo z Klanu Pioruna wyrusza w niebezpieczną, fascynującą i niezwykle ważną podróż. Plemię Płynącej Wody zwróciło się do kocich klanów z prośbą o interwencję. Sytuacja, w której znalazły się górskie koty nie napawa optymizmem. Jedyną nadzieją na przełom jest sprowadzenie przyjaciół i ich pomoc w walce z wrogiem.

Sójcza Łapa, Ostrokrzewiasta Łapa i Lwia Łapa mają jedną okazję, by na własnej skórze przekonać się o zwyczajach panujących poza bezpiecznym terytorium lasu. Ponadto, każde z rodzeństwa ma do osiągnięcia swój własny cel. Młody medyk wierzy, że Plemię Płynącej Wody jest kluczem do uzyskania odpowiedzi na dręczące go pytania. Czy dowie się więcej o odwiedzających go starożytnych kotach?
Młody wojownik jest przekonany, że wyprawa w góry będzie idealną szansą do zaprezentowania drzemiących w nim zdolności. Czy Lwia Łapa nie przecenia swoich umiejętności? Wszak dopiero zaczyna doskonalić i poznawać wojownicze ścieżki. Ostrokrzewiasta Łapa dobrze wie, że nie może zostawić braci samych. Jej intuicja oraz inteligencja są bezcenne, zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach.

Poza domem.
Pomoc Plemieniu Płynącej Wody wiązała się, przede wszystkim, z opuszczeniem bezpiecznego terytorium. Wyjście poza granice klanów oraz wędrówka przez nieznane górskie tereny okazały się świetną lekcją dla młodego pokolenia. Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi i determinacji, by udać się w tak odległe i nieznane miejsce. Ponadto, istotny jest tu również cel wędrówki – pomoc przyjaciołom.

Przyjaźń ponad podziałami.
Plemię Płynącej Wody zwróciło się o pomoc do wojowników, którzy kiedyś skorzystali z ich gościnności. Podczas Wielkiej Wędrówki, koty z klanów zostały serdecznie przyjęte przez górskich mieszkańców. To był kluczowy i niezwykle ważny odpoczynek na trasie do nowego, leśnego domu. Tym razem, poproszeni o pomoc wojownicy, muszą zjednoczyć się i stanąć ponad podziałami, by ich pomoc w walce z wrogiem była wystarczająco skuteczna i przełomowa dla przyjaciół.

Reasumując.
„Wyrzutek” to trzeci tom cyklu „Wojownicy. Potęga trójki”. Główni bohaterowie nie przestają zaskakiwać czytelnika swymi umiejętnościami, intuicją i wspólną siłą. Trójka rodzeństwa, okazuje się doskonałym zespołem, któremu nie straszne żadne przygody, nawet te najbardziej niebezpieczne. Każde z nich ma cel do osiągnięcia, choć czasami, szukanie odpowiedzi prowadzi jedynie do kolejnych pytań. Jednak niesłabnąca ciekawość kociej młodzieży wciąga czytelnika coraz dalej i głębiej w nurt wydarzeń

Książka jest doskonałym obrazem prawdziwej, szczerej przyjaźni, która potrafi łączyć, wznosząc się ponad wszelkimi podziałami i uprzedzeniami. Tylko zjednoczone w ten sposób siły mogą mieć szanse w starciu z nieprzyjacielem. Taka lekcja jest bezcenną wiedzą dla każdego młodego pokolenia. Polecam!
Przeczytaj recenzje innych książek CYKLU WOJOWNICY!
podpis

Wojownicy. Potęga Trójki. Wyrzutek

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: KATARZYNA KRAWCZYK
| tytuł: WYRZUTEK
| seria: WOJOWNICY. POTĘGA TRÓJKI
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 30.06.2020
| liczba stron: 396
| format: 205×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA/FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry