mamao.pl

Drugi tom serii “Wojownicy. Potęga trójki” to kontynuacja opowieści o trójce rodzeństwa. Najmłodsze pokolenie Klanu Pioruna dopiero uczy się życia w dzikiej, kociej rzeczywistości. Jednak czy wiek zwalnia ich z bycia lojalnym wobec własnego klanu i wobec kodeksu wojownika?

Wojownicy

W skrócie.
Sójcza Łapa, Lwia Łapa i Ostrokrzewiasta Łapa to bardzo wyjątkowe kociaki. Ich ciekawość budzą nie tylko tajemnice pobratymców, są również zainteresowane sekretami innych klanów, przez co pakują się w kolejne kłopoty. Trójka rodzeństwa zbyt lekkomyślnie podejmuje działania, które w konsekwencji prowadzą do łamania kodeksu wojownika.
Podekscytowane kociaki uczestniczą w zgromadzeniu, jest to zawsze świetna okazja do spotkania przyjaciół z innych klanów. Klan Pioruna dowiaduje się o terytorialnych problemach Klanu Rzeki i musi być gotowy na każdą ewentualność. Czyżby w powietrzu wisiało widmo walki w obronie własnych granic?
Ostrokrzewiasta Łapa chce na własną łapę sprawdzić, czy jej przyjaciółce z sąsiedniego klanu nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Lwia Łapa, w tajemnicy przed wszystkimi, spotyka się z przyjaciółką z Klanu Wiatru w nowo odkrytej jaskini. Natomiast Sójcza Łapa jest medykiem, mającym dar zaglądania do umysłu innych kotów. Słyszy również rzeczy, które niekoniecznie są przeznaczone dla jego uszu. Młody uczeń nie zdaje sobie sprawy, że posiadana wiedza może być również niebezpieczna. Każde z rodzeństwa w pewien sposób odbiega od przestrzegania kodeksu wojownika, a to przecież jedyny sposób na zachowanie pokojowych relacji pomiędzy klanami. Czy bohaterowie wyciągną odpowiednie wnioski ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania? A może będzie już na to za późno? Odpowiedzi szukajcie w książce!

Koci świat.
Po ciężkiej i chudej porze nagich drzew, następuje zbawienny czas nowych liści i nowych możliwości. Baśniowy świat kocich klanów odkrywa przed czytelnikiem kolejne tajemnice. Rzeczywistość widziana oczami czworonogów pozwala podążać za bohaterami, dostrzegając każdy szczegół ich idealnie dopasowanego i opisanego świata.

Wybór.
Lojalność wobec klanu czy przyjaźń i troska o przyjaciół? Trójka rodzeństwa stoi przed nie lada wyborem! Rozgrywająca się w ich głowach, momentami bardzo emocjonująca, przepychanka między tym co chcą, a tym co powinni zrobić jest bardzo intrygującym elementem opowieści. To doskonałe odbicie młodzieńczych problemów, wątpliwości oraz rozterek. Ponadto, kocie przygody doskonale ukazują konsekwencje dokonywanych wyborów oraz to, jak wiele zależy od motywów, odwagi i zdrowego rozsądku.

Reasumując.
“Mroczna rzeka” w niczym nie ustępuje poprzednim tomom wojowniczych przygód. Z jednej strony dominuje tu odwaga, lojalność, spryt, ale wkradają się również wątpliwości, dochodzi do głosu serce oraz przyjaźń ponad podziałami.
Charakterystyczne dla Erin Hunter baśniowe obrazy, pozwalają bezwarunkowo przenieść się na kocie ścieżki, stanąć u boku bohaterów i ich, niekoniecznie słusznych, wyborów. To rzeczywistość, która zafascynuje nie tylko młodych czytelników. Wojowniczy spryt, szczerą lojalność i wrodzoną waleczność można docenić w każdym wieku. To świat, który zachwyca mądrością i absorbuje niesłabnącą dynamiką wydarzeń. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy serii. Jestem absolutnie przekonana, że Wojownicy kryją tam kolejne intrygujące sekrety i tajemnice.

Poprzednie części cyklu znajdziesz tu -> WOJOWNICY
podpis

Wojownicy

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: KATARZYNA KRAWCZYK
| tytuł: MROCZNA RZEKA
| seria: WOJOWNICY POTĘGA TRÓJKI
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiera: 31.03.2020
| liczba stron: 408
| format: 205×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA/FANTASTYKA|

2021-04-01T17:31:46+00:0026 kwietnia 2020|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry