mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Więzy nieba”

Więzy nieba. Żywioły.

Życie jeszcze długo będzie cię bolało – ciągnęła. – Oddychanie. Ruszanie się. Bycie szczęśliwym jest najbardziej bolesnym odczuciem, jakiego doznałaś, bo zmarli już nic nie czują. To dlatego ja chciałam tu być…| „Więzy nieba” A.C. Gaughen

Więzy nieba

W skrócie.
Osiemnastoletnia Aspasia jest kapitanem niezwykłej załogi. Wspólnie pływają na statku, który należy do bezwzględnej Cyrus, toteż bohaterka jest zobowiązana do wypełniania jej zleceń. Asp jako dziecko została wykradziona od rodziców, rozdzielona z rodzeństwem i sprzedana. Wbrew pozorom, dziewczyna nie do końca uwolniła się od niewolniczego piętna, ale robi wszystko, by uchronić przed tym losem tyle kobiet i dzieci ile jest w stanie przetransportować. Jako Żywioł władający wiatrem, Aspasia ma potężną moc, którą wykorzystuje intuicyjnie i bez wahania, nawet w momentach zagrożenia życia.

Bohaterka, za wszelką cenę, stara się ukryć przed przebiegłą Cyrus prawdę o swojej mocy, a przed całym światem głęboko skrywa najważniejszy cel podróży. Za każdym razem, gdy uwalnia dzieci liczy na spotkanie z rodzeństwem. Asp musi je odnaleźć przed okrutną właścicielką statku. Zwłaszcza teraz, gdy konflikt rozciągnął się na cały ocean, a bycie Żywiołem oznacza śmiertelne niebezpieczeństwo, zwłaszcza gdy trafi się w ręce nieodpowiedniej osoby. Czy moc, nadzieja i załoga wystarczą do ocalenia rodziny, przyjaciół i wolności?

 

Wrażenia.
„Więzy nieba” to drugi tom serii „Żywioły”. Pierwsza część – „Berło ziemi”– opowiada o losach Shalii, kobiecie władającej żywiołem ziemi, nie trudno się więc domyśleć struktury całej tetralogii. Wszystko wskazuje na to, że każdy tom serii ma opowiadać o tym samym uniwersum, ale główny wątek odnosi się do zupełnie innej postaci. Najlepsze jest jednak to, że pewne okoliczności łączą się, zazębiają, a nawet przenikają, budując w wyobraźni czytelnika obraz tego całego potężnego świata.
Autorka absolutnie oczarowała mnie swoją wyobraźnią, zafascynowała bohaterami i poruszyła problematyką fabuły. Aspasia jest bardzo odważna, z jednej strony jej wspomnienia z dzieciństwa łamią serce, ale z drugiej, obecne działania bohaterki budują nadzieję na lepszy los wielu osób. Jest w tej młodej postaci morze dojrzałości i determinacji, choć nie brakuje w jej umyśle natrętnych i bezczelnych wątpliwości.

 

„Więzy nieba” to podróż przez otwarte morze ku wymarzonej wolności. To wiatr, który może być bezcennym sprzymierzeńcem lub śmiertelnym wrogiem. To miłość, która pojawiła się na horyzoncie za sprawą intuicyjnie słusznej decyzji. To lojalność przyjaciół, z którymi można czynić dobro. To niewola, która odciska największe piętno na najmłodszych.

 

Kto będzie następny? Który Żywioł stanie się bohaterem kolejnego tomu? Mam nadzieję, że A.C. Gaughen nie pozwoli mi długo czekać na odpowiedź.
podpis

 

Więzy nieba

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: A.C. GAUGHEN
| przekład: MAŁGORZATA FABIANOWSKA
| tytuł: WIĘZY NIEBA
| seria: ŻYWIOŁY
| wydawnictwo: UROBOROS
| premiera: 19.05.2021
| liczba stron: 462
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry