mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Więzień namiętności"

Więzień namiętności

“Wolność oznaczała koniec naszej relacji. Nasza relacja oznaczała koniec wolności…” | “Więzień namiętności” Monika Magoska-Suchar

Więzień namiętności

W skrócie.
Thomas Anderson to były agent służb specjalnych, odbywający właśnie karę 25 lat pozbawienia wolności. Nieoczekiwanie, dawny szef bohatera proponuje mu układ: ułaskawienie w zamian za szpiegowanie milionera, stanowiącego potencjalne zagrożenie dla politycznej kariery zleceniodawcy. Anderson wciela się w rolę ochroniarza córki bogacza.
Ella to młoda i piękna buntowniczka, którą niewiele interesują interesy i rozkazy ojca. Dziewczynę oraz Thomasa zaczyna łączyć gorące uczucie, które przewartościowuje ich życiowe priorytety. Jednak czy związek budowany na kłamstwie ma szansę przetrwać? Czy Thomas będzie miał możliwość rozliczenia się z przeszłością? Dlaczego Ella przestała być ukochaną córeczką tatusia, a stała się jego krnąbrną przeciwniczką?

 

Wrażenia.
Więzień namiętności” to romans o zabarwieniu erotycznym osadzony w samym środku politycznych zatargów, brudnych pieniędzy i walki o władzę. Szczerze przyznam, że najwięcej mojej uwagi skupił na sobie wątek sensacyjny, związana z nim intryga oraz okoliczności poznawania faktów. Główni bohaterowie oraz ich relacja, będąca filarem fabuły, nie wzbudziła we mnie większego zainteresowania. Zarówno Thomas jak i Ella nie zyskali mojej sympatii, ów związek uważam za zbyt przewidywalny, a osobowość każdego z bohaterów drażniła niekonsekwencją przypisywanych sobie cech charakteru. Jest to moja subiektywna ocena, jako osoby, poszukującej w książce emocjonalnych wrażeń. “Więzień namiętności” nie spełnił moich oczekiwań i oprócz kilku ciekawych fragmentów, treść sprawiała wrażenie nudnej, zbyt wielu rzeczy można było się domyśleć.

Sięgnęłam po ten tytuł, przeczytawszy kilka pierwszych stron. Zapowiadała się niezwykle obiecująca i interesująca historia. Jednak, mając w pamięci całość, książka wypada raczej przeciętnie. Aczkolwiek, przyznaję, że treść czyta się szybko, a wspomniany wcześniej wątek sensacyjny przyciąga uwagę. Pomysł na fabułę również był bardzo trafiony i uważam, że ta opowieść miała spory potencjał.
podpis

 

Więzień namiętności

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: MONIKA MAGOSKA-SUCHAR
| tytuł: WIĘZIEŃ NAMIĘTNOŚCI
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 10.02.2021
| liczba stron: 416
| format: 210×140
| gatunek: ROMANS|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry