mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Wielka afera w teatrze lalek” Beata Sarnowska

Z pewnością nie jedno z was widziało spektakl, w którym aktorami są lalki. Piękne kukły, które potrafią w magiczny sposób opowiedzieć każdą bajkę. Jednak co byście zrobili, gdyby nagle, na końcu przedstawienia zabrakło głównej bohaterki?

“- Brakuje Królowej Śniegu – usłyszałam od przyjaciółki i szybko się zorientowałam, że ma rację.” I to nie byle jakiej Królowej Śniegu lecz wypożyczonej, pochodzącej z Kopenhagi, bardzo cennej kukły.

Kama, Zuza, Krzysiek i Święty nie potrafią zwyczajnie zapomnieć o tym co wydarzyło się w teatrze. Przypadkiem dowiadują się o okolicznościach kradzieży i od razu przystępują do działania. Teatralna lekcja, w której wówczas uczestniczyli, staje się jedynie przykrywką do prawdziwego zadnia. Zadania godnego detektywów z najwyższej półki! Dzieciaki od razu przystępują do działania, nominując pierwszych podejrzanych oraz przeszukując pomieszczenia. Ich plan działania czasem zaskakuje, czasem zawodzi, czasem go brakuje ale czego by nie robili, zawsze potrafią wyciągać bezcenne wnioski ze swoich odkryć. Przyłapywani na nietypowych, jak dla uczniów lekcji teatralnej, czynnościach nie dają za wygraną, śmiało kontynuując śledztwo. Stawka jest naprawdę wysoka, bo gdyby cała afera wyszła na jaw, Olsztyński Teatr Lalek stałby się centrum międzynarodowego skandalu. W międzyczasie dzieci dowiadują się, że złodziej lalek to przestępca, który trudni się tego typu kradzieżami od lat i schwytanie go jest nie lada wyczynem! Kto za tym stoi? Rządna zemsty krawcowa, zadłużona szatniarka, zwolniony portier a może niemiły aktor? Okazuje się, że rozwiązanie zagadki wcale nie jest skomplikowane, wystarczy dobrze się rozejrzeć… Sam się przekonaj!

“Wielka afera w teatrze lalek” to błyskotliwa opowieść o paczce przyjaciół, którzy trudnią się dość nietypowym, jak na swój wiek, detektywistycznym hobby. Z rozbrajającą ciekawością i szczerością przyglądają się wydarzeniom, analizują fakty oraz wyciągają wnioski. Książa jest genialnym zerknięciem, w pełen pasji i determinacji, dziecięcy świat. Z pewnością świetnie się sprawdzi w rękach kilku i kilkunastolatka, szybko przyciągając uwagę fabułą, świetnie ukazując teatralną rzeczywistość.

Wielka afera w teatrze lalek

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: BEATA SARNOWSKA | tytuł: WIELKA AFERA W TEATRZE LALEK | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 26.06.2017 | liczba stron: 152 | Format: 208×142 | gatunek: DLA DZIECI |

13 lipca 2017|

Podziel się wpisem ze znajomymi!

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry