mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „W blasku dnia”

W blasku dnia. Alter ego.

Oni równie mocno postrzegają otaczający nas świat. Kochają kolory i dźwięki, są bardzo wyczuleni na zapach. I zapewne przeżywają podobne dylematy. Cierpią jak my. I z zupełnie tych samych powodów są outsiderami.
| „W blasku dnia” Edyta Świętek

W blasku dnia

W skrócie.
Kordian niewątpliwie wzbudza zainteresowanie Niny. Na przekór losowi, bohaterka nawiązuje romans z Rafałem. Jednak Radecki nie należy do mężczyzn, którzy szybko się poddają. Przy każdej okazji okazuje kobiecie sympatię, nawet pomimo bijącego od Niny dystansu i chłodu.

Gdy bohaterowie zostają wysłani na wspólną delegację do Szczecina, ich relacja nabiera nieco cieplejszych, przyjacielskich barw. Niestety, sytuacja mocno się komplikuje, gdy Nina odwiedza Kordiana w domu i dostrzega tam płótna z własnym wizerunkiem…

 

Wrażenia.
„W blasku dnia” to po „Na krawędzi nocy”, drugi tom serii „Alter ego” i kontynuacja opowieści o życiu najprawdziwszej czarownicy w realnym świecie. To historia, która niewątpliwie sieje ziarno wątpliwości, co do ludzi z bliższego i dalszego otoczenia. Czy nie macie czasem wrażenia, że ktoś potrafi czytać w waszych myślach lub bezpośrednio na nie wpływać? Cóż, gwarantuję, że po przeczytaniu książki kilka razy się zastanowicie, zanim zostawicie na stole niedopitą kawę lub herbatę. Ktoś mógłby to umiejętnie wykorzystać…

Na podstawie całej serii przyznaję, iż Nina wzbudziła we mnie cały wachlarz emocji. Na początku, zazdrościłam bohaterce magicznych umiejętności i codzienności u boku Anioła. Później współczułam Ninie, gdy jej ułożony i szczęśliwy świat zawalił się z wielkim hukiem. Podziwiałam siłę tej kobiety, gdy podnosiła się z bólu i wszechogarniającej rozpaczy, zdobywając kolejne tytuły naukowe i pracę marzeń. A na koniec irytowałam się za każdym razem, gdy do głosu dochodziły: upór, przekora i absurdalne argumenty napędzające działania Niny. O ile na początku historii mocno jej kibicowałam, o tyle zakończenie zmusiło mnie do refleksji nad priorytetami, wyborami i motywacją bohaterki. Burzliwa, a może raczej ciągle sprowadzana do relacji czysto służbowych, relacja w Kordianem była niewątpliwie tym intrygującym elementem fabuły z wszystkimi odcieniami zachwytu i irytacji.
Muszę również podkreślić, iż nieschematyczna osobowość Niny dodawała niezwykłego uroku wydarzeniom. Począwszy od tego, że władała magiczną mocą, poprzez niechęć do domowych obowiązków z brakiem jakichkolwiek zdolności kulinarnych na czele, aż do zamiłowania bohaterki do nauki, jej tytuły naukowe i praca na uczelni mówią same za siebie.

„Alter ego” to seria, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twórczości Edyty Świętek, dodając odrobiny magii do obyczajowości fabuły i charakteru bohaterów.
podpis

 

W blasku dnia

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: EDYTA ŚWIĘTEK
| tytuł: W BLASKU DNIA
| seria: ALTER EGO
| wydawnictwo: REPLIKA
| premiera: 09.02.2021
| liczba stron: 368
| format: 210×130
| gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA / ROMANS |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry