mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja puzzli dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

Układanki malucha: kształty, co pasuje, znajdź zwierzę.

“Układanki malucha” to genialny sposób na zabawę z maluszkami w wieku powyżej jednego roczku. Gdy fascynujący świat stoi przed nimi otworem, gdy zachwycają się każdym, nawet najmniejszym nowo odkrytym zjawiskiem, śmiało możesz zaczać uchylać przed ciekawskimi rąbka edukacyjnej tajemnicy i wspólnie co nie co poukładać.

Doskonale wiem, że nie wszystkie dzieci lubią puzzle. O ile starsi synowie nie pałali zapałem do układania i dopasowywania elementów układanek, nawet tych, które przedstawiały ulubionych bohaterów bajek, o tyle najmłodsza, nieco ponad dwuletnia, córka absolutnie przepada za tego typu zabawą. Potrafi spędzać naprawdę długie chwile nad kawałkami porozrzucanych puzzli i cierpliwie je do siebie dopasowywać. Czasami idzie jej to bardzo dobrze, innym razem nieco gorzej ale zawsze z wielkim uśmiechem, zaangażowaniem i własną wersją wydarzeń pod nosem.

Niezwykle ważne jest to, aby układanki były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Dobrze dobrany produkt nie zniechęci najmłodszych do zabawy, wręcz przeciwnie! Pokaże jaki świat potrafi być ciekawy, kolory i zabawny. “Układanki malucha” to kilkuelementowe puzzle przeznaczone dla tych najmłodszych użytkowników. Z uwagi na tematykę puzzle zostały podzielone na trzy kategorie tematyczne: znajdź zwierzę, kształty oraz co pasuje?

układanki malucha

 

Najważniejszą zaletą tego typu zabaw jest mocne wspieranie u dziecka koordynacji ręka – oko oraz trening spostrzegawczości. Dopasowywanie elementów układanek wymaga koncentracji oraz rozwija zdolności manualne. Dzięki przyciągającym uwagę obrazkom, puzzlowa zabawa to nie tylko układnie pasujących do siebie elementów, lecz również cały wachlarz historyjek, które można tworzyć w oparciu o tworzone obrazki. Wspólne wymyślanie bajek, bajeczek, opowiadań bardzo korzystnie wpływa na rozwój narządu mowy u najmłodszych oraz na wzbogacenie ich słownictwa.

Każdy zestaw jest wykonany w Polsce z największą starannością i dbałością o bezpieczeństwo najmłodszych. Gabaryty układanek zostały zaprojektowane tak, aby bez problemu zmieściły się w podręcznej torbie podczas spaceru, torebce w czasie jazdy autem czy torbie podróżnej podczas wyjazdu na zbliżające się wakacje. Polecam układanki malucha również jako doskonały pretekst do dłuższych dyskusji o otaczających nas świecie.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry