mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Trojaczki w szkole"

Trojaczki w szkole. Trojaczki.

Po przygodach trojaczków w Paryżu oraz w górach, przyszedł czas na trojaczki w szkole! Dokładnie tak! Tym razem psotne dzieciaki zabierają czytelnika na niezwykle wesołą, edukacyjną wyprawę.

trojaczki w szkole

Trojaczki w szkole” to kolejna część serii książeczek o perypetiach francuskiego rodzeństwa. Wbrew pozorom nie znajdziecie tu spójnej fabuły. To komiks, który rządzi się własnymi prawami. Autorka podeszła nico inaczej do tematu literatury dziecięcej, tworząc krótkie historyjki. Tym razem wspólnym mianownikiem jest, zbliżająca się nieubłaganie, szkoła.

 

“-Synku, Pani powiedziała, że myślisz o niebieskich migdałach i na lekcjach cały czas bujasz w obłokach!
– Wcale nieprawda! Bujam się tylko na krześle!”

Żart sytuacyjny, szkolne anegdotki, dziecięca interpretacja słów dorosłych oraz ich zachowań – to motywy przewodnie przygód psotnego rodzeństwa, bez względu na to, czy są u siebie, czy przebywają w górach, czy coś jedzą, a nawet gdy otoczenie jednogłośnie ogłasza, że ich zachowanie to już przesada.

 

Moją uwagę nie tyle przyciągała treść, co piękne ilustracje. Każda historyjka to inny obrazek, zupełnie nowe okoliczności, precyzyjnie dopracowane szczegóły oraz mnóstwo możliwości w kwestii dopowiedzenia własnej, jedynej w swoim rodzaju opowieści do odgrywanej właśnie scenki.

 

Trojaczki w szkole” to książeczka, która niewątpliwie przyciąga uwagę najmłodszych, a z uwagi na depczący już wszystkim po piętach wrzesień, może stać się humorystyczną zachętą dla tych, którzy mimo wszystko, obawiają się pierwszego dnia w szkole.
podpis

 

trojaczki w szkole

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: NICOLE LAMBERT | tytuły: TROJACZKI W SZKOLE | wydawnictwo: GALERIA KSIĄŻKI | premiera: 22.08.2018 | liczba stron: 60 | format: 210×290 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry