mamao.pl

“Najwyższe majestatyczne góry.
Unikatowe rośliny – czyli takie, które nie rosną nigdzie indziej.
Tylko tu występujące gatunki zwierząt.
Tatry to wyjątkowe miejsce.”

 

Tatry

 

 

Kocham góry. W każdej ilości, postaci i wysokości. Dawniej przemierzałam wiele szlaków, podziwiając różnorodność roślinności, dzikość zwierzyny i majestatyczność zdobywanych szczytów. To był mój sposób na wakacje, tam naprawdę odpoczywałam. Doskonale pamiętam swoją pierwszą książkę o Tatrach. Byłam wówczas nastolatką i choć zafascynowała mnie wiedza o tych wyjątkowych polskich górach, to z ciężkim sercem przyznaję, że forma przekazu była mało atrakcyjna, zupełnie nie oddawała wyjątkowości Tatr. Gdybym wtedy trafiła, na “Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” i dodatkowo, nie byłabym zbytnio zainteresowana górskimi tematami, z pewnością zmieniłabym zdanie na temat tej części polskiego krajobrazu, robiąc wszystko, by osobiście zweryfikować książkowe informacje.

 

 

Tatry

 

 

To niewątpliwie przewodnik napisany z wielką pasją i ogromnym zaangażowaniem. Wszelkie informacje, dotyczące flory i fauny Tatr podane są w pięknie zilustrowanej formie. W książce znajdziecie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat pogody, szlaków, szczytów, jaskiń, schronisk i wielu innych miejsc w górach. Ponadto, nie zabrakło tu również istotnych wskazówek dla zainteresowanych wyprawą na narty, niezbędnych danych o TOPR czy górskich niebezpieczeństwach (np. o lawinach). Przewodnik rozpoczyna się najważniejszymi informacjami na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego, by w następnej części płynnie wyruszyć na szlak. Natomiast na końcu znajdziecie miejsca, które warto zobaczyć oraz tatrzański quiz czyli sprawdzenie poziomu wiedzy o Tatrach.

 

 

Do wspólnej podróży po najwyższych szczytach polskich gór zabierają czytelników: autorka książek dla dzieci, pisarka, dziennikarka czyli Pani Barbara Gawryluk, Pan Paweł Skawiński – wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, miłośnik przyrody, przyjaciel zwierząt, znawca górskich anegdot i opowieści oraz niezastąpiony ilustrator – Pan Adam Pękalski, dzięki któremu treść przewodnika ożywa na oczach czytelników, przemawiając wprost do wyobraźni nawet najmłodszych dzieci.

 

Tatry

 

Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” zrobił na mnie ogromne wrażenie. Treść oraz forma przekazu jest jednocześnie lekka, barwna, kluczowa i bardzo intrygująca. Nie zawaham się polecić książki wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, co do wyjątkowości Tatr. To doskonały pomysł na prezent dla małych i dużych, na każdą okazję lub bez okazji, zwyczajnie dla samej chęci zaszczepienia w innych miłości do gór. Bardzo polecam!
podpis

 

Tatry

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorzy: BARBARA GAWRYLUK, PAWEŁ SKAWIŃSKI
| ilustracje: ADAM PĘKALSKI
| tytuł: TATRY. PRZEWODNIK DLA DUŻYCH I MAŁYCH
| wydawnictwo: LITERACKIE
| premiera: 05.05.2021
| liczba stron: 88
| format: 260×310
| gatunek: DLA DZIECI |

2021-06-07T20:21:12+00:0019 maja 2021|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry