mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Nie taki znowu zwykły kot!

Czworonogi są jednymi z najbardziej ukochanych wspomnień z dzieciństwa. Zarówno kotki jak i pieski, wzburzają w najmłodszych bardzo pozytywne i przyjacielskie uczucia. Pewnie dlatego bajki, których fabuła opiera się o wspomniane zwierzątka, bardzo szybko zyskują wielkie grono wielbicieli.

nie taki znowu zwykły kot

Osobiście, mam w domu wielkiego wielbiciela kotków. Dlatego chętnie sięgamy po bajki, których bohaterowie lubią chodzić własnymi drogami. “Nie taki znowu zwykły kot” to seria bajek o Panu Stópce i jego zwierzakach. Panu, który ma stopy pokaźnych rozmiarów oraz niezwykle ciekawą pracę, mianowicie jest słynnym naprawiaczem zabawek i zawsze towarzyszy mu sympatyczny pies – Napoleon.

Pewnego dnia Napoleon ratuje od niechybnej śmierci zwierzątko. Po doprowadzeniu go do porządku okazuje się, że to KOT! Chwilę później, Pan Stópka zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest zwykły kot. Nowy, biały jak mleko, domownik został nazwany Duszkiem. Pan Stópka dowiaduje się, że kotek miał wcześniej dom, a jego prawdziwe imię to Arystoteles. Jednak zanim kociak wróci do domu, trzeba dowiedzieć się dlaczego i kto chciał się go pozbyć. Pan Stópka zamienia się w detektywa, jednocześnie próbując nie wzbudzić podejrzeń u wścibskiej sąsiadki – Pani Pelargonii.

Nie znam lepszego sposobu na zachęcenie dziecka do czytania książek, niż podsunięcie mu opowiadania z ulubieńcem w roli głównej. Ciekawość związana z poznaniem losów ukochanego zwierzaka, może być świetną motywacją do rozpoczęcia pięknej i nie kończącej się przygody z czytaniem.
podpis

 

nie taki znowu zwykły kot

 

Wydawnicze szczegóły książeczek:

| autor: KATARZYNA ZYCHLA | tytuł: PAN STÓPKA I ZWIERZAKI. NIE TAKI ZNOWU ZWYKŁY KOT | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 2016 | liczba stron: 56 | Format: 200×270 | gatunek: DLA DZIECI, wiek 5+ lat |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry