Tajemnice smoków wodnych Aqua Dragons…

Zawsze przychodzi taki czas w życiu młodego człowieka, kiedy chce mieć własne zwierzątko. Najmłodsi, najczęściej upierają się przy czworonogach: piesku czy kotku, choć nie do końca zdają sobie sprawę z wagi odpowiedzialności, jaka wiąże się z nowym domownikiem. A gdyby tak zacząć od czegoś mniej wymagającego…

Zacząć od Aqua Dragons czyli smoków morskich? To pochodzące z rodziny skorupiaków, żywe gatunki wodne, których jaja mają niesamowitą zdolność pozostawania w stanie hibernacji. Niestraszne im trudne warunki, a wylęg następuje dopiero podczas kontaktu z wodą. Trudno uwierzyć, ale pochodzą one jeszcze z czasów prehistorycznych! A dziś mogą zamieszkać w waszych domach i stać się doskonałym materiałem na odpowiedzialnościowy test dla najmłodszych.

Przechowywanie smoczych jaj w szczelnie zamkniętych pojemnikach, pozwala im zachować wszystkie właściwości na około dwudziestoletni okres czasu. Mało tego, dzięki dostępnemu obecnie wyposażeniu możesz śmiało wyhodować smoki Aqua Dragons w domu i obserwować ich zwyczaje. Smoczy zestaw wygląda następująco:

Aqua Dragons

 

– zbiornik na wodę,
– saszetka z jajeczkami,
– pompka do dotleniania,
– łyżeczka do karmienia,
– pokarm,
– szczegółowy opis postępowania podczas hodowli.

 

 

Całość (w różnych wariantach) jest dostępna w sklepie GONZOTOYS
Zerknijcie również na Facebook / Instagram po więcej szczegółów oraz opinii dotyczących hodowli Aqua Dragons.

 

Na początku, należy uzupełnić zbiornik wodą źródlaną, mineralną butelkową – ok. ¾ zbiornika (Nie wolno! stosować wody gazowanej ani wody z kranu). Następnie otworzyć starannie saszetkę z jajeczkami (tą z napisem EGGS) i wsypać pełną zawartość do zbiornika.

Aqua Dragons

Po założeniu zbiornika i umieszczeniu w nim jajeczek, zaczyna się bardzo odpowiedzialna kwestia czyli jego dotlenianie za pomocą dołączonej do zestawu pompki (3-4 razy dziennie ok. 1 minuty). Dopóki smoki nie będą większe, należy je dotleniać jak najczęściej. Takie zajęcie może okazać się dla najmłodszych bardzo absorbujące i przede wszystkim niezwykle ważne, bo jest to kluczowa sprawa całego wylęgu. Kolejną kwestią jest kamienie. Z pomocą dołączonej łyżeczki należy karmić smoki dołączonym pokarmem, na początek jedna łyżeczka na tydzień, potem dwa razy w tygodniu, gdy smoki będą już widoczne.

Oczywiście, te malutkie stworzonka nie są od razu widoczne, choć po 24 godzinach można śmiało podglądać wylęg za pomocą lupy – genialna okazja by porozmawiać z dziećmi, że wszystko wymaga czasu oraz dać małym odkrywcom szansę na obserwowanie zachodzących zmian. W przeciągu ok. 48-72 godzin będzie można zobaczyć bez lupy malutkie białe kropeczki pływające pod prąd – to smoki morskie!

Jesteśmy właśnie na początkowym etapie obserwowania, przy akompaniamencie dziecięcej fascynacji i szczypty niecierpliwości. W następnym smoczym wpisie, który ukarze się za kilka tygodni, podzielimy się spostrzeżeniami oraz wnioskami z naszej domowej hodowli. Czy poznamy tajemnice wyjątkowości tych wodnych organizmów? To się okaże!
Ponadto, co tydzień będziemy udostępniać, w instagramowej relacji, smocze filmiki 🙂 Serdecznie zapraszamy do obserwowania hodowli!
podpis

2019-10-08T18:40:56+00:00 8 października 2019|