mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Tajemnica Żółtego Kła" Erin Hunter.

Tajemnica Żółtego Kła. Superedycja. Wojownicy.

Żółty Kieł nie wyobrażała sobie innej przyszłości jak ta, rozpoczynająca się wojowniczym szkoleniem. Zawsze lojalnie i odważnie stawiała czoła, zagrażającemu Klanowi Cienia, niebezpieczeństwu. Jednak nadszedł taki moment, gdy kotka musiała wybrać między marzeniami a przeznaczeniem. | „Tajemnica Żółtego Kła” Erin Hunter

Wojownicy

W skrócie.
Bohaterka nie mogła dłużej ignorować swoich niezwykłych umiejętności odczuwania bólu innych. Doszła do takiego etapu, gdy udział w walce wiązał się z niesamowitym cierpieniem. Klan Gwiazdy miał wobec niej inne plany… Wojowniczka zgodziła się zaakceptować wyznaczoną jej ścieżkę medyczki. Pomimo sprzeciwu przyjaciela, kotka musiała zrezygnować z marzeń i podążyć drogą przeznaczenia.
 
Żółty Kieł została doskonale wyszkolona i dzielnie spieszyła z pomocą każdemu, kto potrzebował medycznej interwencji. Przyzwyczaiła się do pozycji w klanie i przyswoiła związane z nią umiejętności. Wydawać by się mogło, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i nic nie zaskoczy medyczki. Aż pewnego dnia pojawiły się bardzo niepokojące sny, później niejasne wskazówki wysłanników Klanu Gwiazdy i tajemnica, która stała się wielkim ciężarem dla bohaterki i początkiem bardzo niepokojących zmian nie tylko w Klanie Cienia. To zagrożenie dotyczyło wszystkich kotów!
 
Wrażenia.
Wojownicy to niezwykła seria! Pełne przygód ścieżki kocich klanów, porywają czytelników w niesamowicie magiczną przestrzeń. Z jednej strony rządzi tu lojalność, odwaga i wspólnie zaakceptowane zasady, ale z drugiej nigdy nie brakuje problemów, zwłaszcza tych o charakterze terytorialnym. Ponadto w „Tajemnicy Żółtego Kła” został wyraźnie zarysowany wątek psychologiczny, który miał ogromny wpływ na decyzje głównej bohaterki i jak się okazuje na całą fabułę opowieści.
 
Dokonanie wyboru pomiędzy wymarzonym planem a nieuchronnym przeznaczeniem jest zawsze szalenie trudne, zwłaszcza gdy ów wybór oznacza dwie zupełnie inne ścieżki życiowe. Dodatkowo, gdy w grę wchodzi ciężar tajemnicy oraz konsekwencje z niej wynikające, trudno oderwać wzrok od książkowych zdarzeń.
 
„Tajemnica Żółtego Kła” to książka, która udowadnia absolutną niezwykłość Wojowników. Bohaterowie zaskarbią sobie uwagę nie tylko kocich miłośników. To opowieść, która wywołuje cały szereg emocji – od radości, przez współczucie, aż po złość i strach. Jednak najważniejsze jest to, że postawa bohaterów zmusza czytelnika do refleksji. Do zadania sobie kluczowego pytania: co by było gdyby?
I z góry uprzedzam, że nie musisz znać wszystkich tomów z przygodami Wojowników, by sięgnąć po kolejny. Aczkolwiek zaznaczam, że chęć na poznanie losów innych bohaterów rośnie w miarę czytania. Rozsiądźcie się wygodnie i przemknijcie przez jeszcze nieodkryte i bardzo tajemnicze ścieżki kocich klanów. Gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po wojownicze tytuły!
Inne części cyklu znajdziesz tu -> WOJOWNICY
podpis
 
Wojownicy
 
Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: ERIN HUNTER
| przekład: ANNA KOŁODZIEJ
| tytuł: TAJEMNICA ŻÓŁTEGO KŁA
| seria: WOJOWNICY SUPEREDYCJA
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiery: 30.09.2019
| liczba stron: 530
| format: 205×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry