mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

“Tajemnica krakowskich pocztówek” Beata Sarnowska

Kama, Zuza, Chudy i Święty to paczka przyjaciół, którzy są ekspertami od rozwiązywania trudnych zagadek. Jednak okoliczności, w których muszą zmagać się z odpowiedziami na niełatwe pytania, nigdy nie są ani zaplanowane, ani sprzyjające poszukiwaniom. | “Tajemnica krakowskich pocztówek” Beata Sarnowska

tajemnica krakowskich pocztówek

Czwórka przyjaciół wyjeżdża z dziadkiem do Krakowa. Podczas kilkudniowego pobytu mają poznać to piękne i zabytkowe miasto królów. Pretekstem do wyjazdu jest również udział w przyjęciu urodzinowym przyjaciela dziadka. Główną atrakcją imprezy ma być przekazanie solenizantowi cennej kolekcji starych krakowskich pocztówek. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie pewien istotny fakt. Cenna kolekcja zniknęła z mieszkania, w którym zatrzymali się przyjaciele. Dodatkowo dziadek niespodziewanie źle się poczuł i musiał spędzić kilka godzin w szpitalu.
Kama, Zuza, Krzysiek i Wojtek postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszak to idealne zlecenie dla paczki olsztyńskich detektywów, a nieoczekiwanie otrzymywane, tajemnicze pocztówki tylko utwierdzają ich w tym przekonaniu.
Każda nowa zagadka prowadzi do kolejnych ciekawych miejsc, nieznane miasto odkrywa przed przyjaciółmi swoje legendy i sekrety. Czas biegnie coraz szybciej, a im bardziej bohaterowie czują presję uciekających godzin, tym mocniej przeraża ich wizja braku spektakularnego prezentu dla przyjaciela dziadka. Czy rozwiązanie ostatniej zagadki oznacza odzyskanie cennej kolekcji pocztówek?

Autorka kolejny raz udowadnia, że dziecięcy świat nie jest jej obcy. Narratorką opowiadania jest Kama, która relacjonując wydarzenia, świetnie ukazuje swój bystry charakter, oczywiście wtóruje jej Zuza. Jak przystało na przyjaciółki, bywa że dziewczynki rozumieją się bez słów. Chudy czyli Krzysiek jest najstarszy z paczki i zdarza się, że błyska wiedzą. Natomiast najmłodszy – Wojtek, zwany Świętym, czasami pęka i w chwilach zwątpienia, chętnie wypaplałby wszystko dorosłym a nawet policji.
Cała czwórka przyjaciół genialnie przemawia do młodego czytelnika i stanowi świetny przykład na to, że świat nie kończy się na telefonie/tablecie/komputerze. W realu czeka cała masa przygód, wystarczy dobrze poszukać… najlepiej angażując przyjaciół :) .
podpis

 

tajemnica krakowskich pocztówek

 

Wydawnicze szczegóły książeczek:

| autor: BEATA SARNOWSKA | tytuł: TAJEMNICA KRAKOWSKICH POCZTÓWEK | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 11.2017 | liczba stron: 152 | Format: 142×195 | gatunek: DLA DZIECI, wiek 6+ lat |

______

*Artykuł powstał w ramach WSPÓŁPRACY BARTEROWEJ z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry