mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Tajemnica domu w Bielinach"

„Tajemnica domu w Bielinach.”

Teoretycznie dorośli powinni umieć przewidywać przyszłość. W rzeczywistości jest jednak inaczej.
| „Tajemnica domu w Bielinach” Katarzyna Berenika Miszczuk

 

Tajemnica domu w Bielinach

 

W skrócie.
Życie rodzeństwa Lipowskich już nigdy nie będzie takie same. Rodzice, podejmując decyzję o rozwodzie zapoczątkowali szereg zmian w codzienności Bogusi, Leszka, Tosi i Dąbrówki. Począwszy od największego wyzwania, jakim jest zmiana miejsca zamieszkania z wielkiej Warszawy na niedużą wioskę Bieliny. Następnie dochodzi zaaklimatyzowanie się w ogromnym, tajemniczym i na pierwszy rzut oka mało przyjaznym domu ciotki Mirki, dawnej szeptuchy, obecnie schorowanej starszej pani. Jakby tego było mało rodzeństwo musi zmierzyć się z niezwykłymi zjawiskami, które przykuwają ich uwagę i nie dają o sobie zapomnieć. Lipowscy na własnej skórze przekonają się czy słowiańskie legendy to jedynie zasłyszane zabobony, czy najprawdziwsza prawda.

 

Wrażenia.
Zachwycająca, mądra, ciekawa, poruszająca niezwykle trudne tematy w cudownie prosty i oczywisty sposób. „Tajemnica domu w Bielinach” wciągnęła mnie dużo bardziej, niż bym się tego spodziewała po książce dedykowanej dzieciom. Naprawdę! To opowieść, którą doskonale się czyta, wyraźnie widzi i doświadcza u boku bohaterów. Rozwód rodziców, nowe otoczenie, słowiańskie legendy – nigdy nie sądziłam, że połączenie tych zagadnień może mieć tak wspaniały efekt. Rodziny Lipowskich nie da się nie lubić, są niezwykle prawdziwi, sympatyczni i tak bardzo pasują do przedstawionego tu świata, że aż żal się z nimi rozstawać. Całe szczęście, wszystko wskazuje na kontynuację przygód bohaterów, po którą sięgnę z nieskrywaną przyjemnością.

 

„Tajemnica domu w Bielinach” to niewątpliwie perełka wśród literatury dziecięcej. Książka z wizją, przesłaniem i oczywiście z przygodą. Wymarzona propozycja dla dzieci i rodziców!
podpis

 

Tajemnica domu w Bielinach

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK
| tytuł: TAJEMNICA DOMU W BIELINACH
| ilustracje: MARCIN MINOR
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 24.11.2021
| liczba stron: 240
| format: 210×145
| gatunek: DLA DZIECI i nie tylko!

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry