“Szkolne przygody Mikołajka” na dobry początek roku szkolnego.

Znakomita książka, ilustrująca dziecięce pomysły na rozwiązanie KAŻDEGO problemu. Mikołajek i jego kumple znajdą rozwiązanie w każdej sytuacji gdyż jak już wspominałam w poprzednich recenzjach ONI NIGDY SIĘ NIE NUDZĄ!

szkolne przygody Mikołajka

“Szkolne przygody Mikołajka” to zbiór opowiadań ilustrujących przygody Mikołajka i jego szkolnych kolegów. Opisane opowiadania,  związane są głównie ze szkołą, dlatego z pewnością przypadną do gustu każdemu uczniowi, który niekoniecznie przepada za nauczycielami i nauką. Książka przesiąknięta jest fantastycznie dobrym humorem a język, którym jest napisana sprawia, że wszystko czyta się bardzo szybko i niezwykle ciekawie.

szkolne przygody Mikołajka

Nie brakuje wątków tropicielskich, miłosnych, kulinarnych, konspiracyjnych, pupilkowych i wielu innych. Kubusia ulubionym fragmentem był oczywiście rozdział o milutkim kotku 🙂
Niewątpliwym atutem książki, który sprawia że nadaje się również dla dzieci w wieku przedszkolnym są ilustracje, które obrazują wszystkie opisywane sytuacje. Dzięki temu, czytając książkę kilkulatkowi można zaangażować go w pokazywanie usłyszanych sytuacji na ilustracjach oraz wytłumaczenie mu wielu niejasności. A jako mama kilkulatka wiem, że dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata a książki tj. “Szkolne przygody Mikołajka” genialnie wprowadzają go w każdy szczegół. Ponadto w książce użyto dużej czcionki a poszczególne strony strony zawierają poziome linie co niewątpliwie ułatwia śledzenie tekstu nawet tym najmłodszym.

Kilka szczegółów na temat samej książki:
Tytuł: „Szkolne przygody Mikołajka”
Tytuł oryginalny: Adieu les mauvaises notes
Autor: Na podstawie książek Goscinny’ego i Sempego
TłumaczenieMagdalena Talar
Wydawnictwo: Znak emotikon
Premiera: 14.08.2014 
Oprawa/wydanie: twarda/pierwsze
Format: 144 x 205
Ilość stron: 416
Cena katalogowa: 39,90 zł

szkolne przygody Mikołajka

“Szkolne przygody Mikołajka”  to spora dawka radości dla dzieci w różnym wieku. Rodzic czytający bajkę również niejednokrotnie się uśmiechnie – to sprawdzona informacja 🙂 Podsumowując naszą przygodę z Mikołajkiem muszę powiedzieć,  że bardzo zaprzyjaźniliśmy się  i na pewno jeszcze nie raz sięgniemy po książki przepełnione przygodami mikołajkowej bandy 🙂

 

Książkę „Gry i zabawy Mikołajka” otrzymaliśmy od Wydawnictwa Znam emotikon. DZIĘKUJEMY!

Zapraszam również do przeczytania recenzji pozostałych Mikołajków:

Gry i Zabawy Mikołajka

Gry i Zabawy Mikołajka

Wakacje z Mikołajkiem. Wczasy nas morzem.

Wakacje z Mikołajkiem. Wczasy nas morzem.

 

2018-08-28T18:49:19+00:00 4 września 2014|