Sweet baby – kosmetyki dla dzieci.

Sweet baby to stosunkowo nowa marka na polskim rynku kosmetyków dla najmłodszych. Ciekawy pomysłem jest stworzenie osobnej linii: dla chłopców oraz dla dziewczynek.
Od jakiegoś czasu mamy możliwość użytkowania tych produktów, dzięki czemu możemy wyrazić swoją opinię na temat chłopięcego zestawu, w skład którego wchodzą: krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała, szampon i płyn do kąpieli (2w1) oraz krem ochronny na odparzenia.

kosmetyki sweet baby

Krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała zapakowany jest w klasyczną tubkę o pojemności 100 ml. Domyślam się, że producent wybrał, akurat takie opakowanie aby uśrednić pojemność kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz twarzy. Produkt charakteryzuje się bardzo delikatnym i przyjemnym zapachem, niezwykle lekką wręcz idealną konsystencją, bardzo szybo się wchłania. Skóra dziecka pozostaje fajnie nawilżona, zachowując swoją delikatność i naturalność.
Na opakowaniu producent zapewnia o zawartości witaminy E, D-pantenolu oraz olejku ze słodkich migdałów, które faktycznie są wśród składników. Jednak uważnie czytając skład, należy podkreślić obecny tam benzoesan sodu (Sodium Benzoate), który choć znajduje się na ostatnim miejscu, co wskazuje na jego minimalne ilości w produkcie, to nie zmienia faktu, iż kosmetyk jest przeznaczony dla dzieci od pierwszego tygodnia życia. Natomiast kontrowersyjne połączenie benzoesanu sodu z witaminą E, działa zdecydowanie na niekorzyść kremu.
Niewątpliwie kusząca jest cena, która wynosi około 6 zł/100 ml  i jest mocno konkurencyjna, w stosunku do innych kosmetyków o takim samym przeznaczeniu.

kosmetyki sweet baby

Szampon i płyn do kąpieli (2w1) w wersji męskiej. Pierwsza rzecz, która mnie zastanowiła to to, czym może się różnić tego typu produkt dla chłopców od takiego samego dla dziewczynek? Już podczas pierwszego użycia domyśliłam się, że z pewnością chodzi o zapach! Szampon i płyn do kąpieli (2w1) dla chłopców ma zdecydowanie rześki i, rzekłabym nawet, męski zapach. Na początku odbył się test piany, która moim zdaniem, niczym się nie odróżniała od innych, tego typu produktów. Jednak opinia moich małych ekspertów była bardzo jednoznaczna, gdyż całą kąpiel dobiegały mnie radosne okrzyki: “ALE PIANA!!!” 🙂 Mycie głowy nowym szamponem również przebiegło pomyślnie. Niestety, chłopcy nie są fanami tej czynności i jak zwykle odbyła się ona szybko i sprawnie. Nie mniej jednak stwierdzam, że szampon w 100% spełnił swoją funkcję.
Produkt znajduje się w ładnym i opływowym opakowaniu o pojemności 400 ml, na którym wyraźnie podkreślono zawartość D-pantenolu i ekstraktu z jagód. Niestety oprócz tych składników, produkt zawiera również Laurylosiarczan sodu (Sodium Lareth Sulfate) czyli detergent, który wykazuje działanie drażniące i zdecydowanie nie jest polecany w przypadku kosmetyków dla delikatnej skóry dzieci. Laurylosiarczan sodu jest wśród składników, na drugim miejscu, co wskazuje na jego sporą ilość w produkcie. Przypuszczam, że z uwagi na tą właśnie substancję, kosmetyk przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.
Cena szamponu i płynu do kąpieli (2w1), która kształtuje się na poziomi około 7 zł/400 ml i podobnie jak w przypadku poprzedniego kosmetyku, jest mocno konkurencyjna.

kosmetyki sweet baby

Krem ochronny na odparzenia. Przyznam szczerze, że to jedyny produkt, na temat którego nie mogę wiele powiedzieć, gdyż pieluchowe sprawy są już dawno za nami 🙂 . Moje ogólne wrażenie na temat tego kosmetyku jest pozytywne. Opakowanie wygląda tak samo jak w przypadku kremu pielęgnacyjnego, ale charakteryzuje się jasnym odcieniem. Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych kosmetyków, krem ochronny na odparzenia zawiera D-pantenol, a oprócz tego jest tam również cynk i witamina E.

Cały zestaw kosmetyków, czyli: krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała, szampon i płyn do kąpieli (2w1) oraz krem ochronny na odparzenia, tworzą całkiem elegancki zespół i mogą się świetnie sprawdzić jako efektowne i praktyczne uzupełnienie prezentu dla najmłodszych.

kosmetyki sweet baby

 

Osobiście uważam, że najsłabszą stroną opisywanych produktów są wyżej wspomniane składniki. Natomiast ogromnym argumentem, przemawiającym za zakupem jest niewątpliwe bardzo konkurencyjna cena, cały zestaw to koszt około 20 zł.

2018-08-28T18:49:25+00:00 27 kwietnia 2015|