mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja super QUIZÓW dla dzieci.

Zwierzęta. Nasza planeta. Polska. Świat. Pieniądze

Kiedy to zleciało? Jutro koniec kolejnego roku szkolnego czyli idealny czas na wdrożenie wakacyjnych planów! Skoro pogoda zapowiada się obiecująco, idealnym uzupełnieniem letniego wypoczynku byłoby połączenie go ze zdobywaniem wiedzy. Wszak nie ma nic bardziej porywającego najmłodszych jak nauka przez zabawę! | Super QUIZ

Tym razem proponuję ci Super QUIZY czyli poręczne, tematyczne książeczki z interesującymi ciekawostkami oraz specjalnie przygotowanymi quizowymi zagadkami.

Super quiz

Dlaczego quiz jest idealny właśnie na wakacje? Po pierwsze swoim atrakcyjnym wyglądem bardzo przyciągają uwagę, genialnie tłumaczy konkretne zagadnienie i przede wszystkim, bardzo rozbudzają apetyt na wiedzę! Dodatkowymi atutami kart są iście edukacyjne zalety:

  1.  są świetną motywacją i zachętą do samodzielnego czytania,
  2.  trenują pamięć i koncentrację,
  3. fantastycznie wspomagają umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Jak to działa? Każdy Super QUIZ to wygodny format tematycznie opracowanych kart, spiętych miękką sprężyną (dzięki czemu przekładanie ich jest bardzo wygodne). Każde zagadnienie zostało zaopatrzone w kolorowe zdjęcie lub odpowiednią ilustrację, ten zabieg niewątpliwie bardzo uatrakcyjnia całość oraz przyciąga uwagę najmłodszych.

Super quiz

Po przeczytaniu tekstu można przystąpić do rozwiązania quizu na jego temat. Kluczową zdolnością jest wspomniane czytanie ze zrozumienie. Pytania nie zawsze są takie same lecz przybierają różną formę, dzięki czemu cała zabawa staje się bardzo atrakcyjna i nie ma tu miejsca na nudę! Nie zabrakło tutaj również możliwości sprawdzenia prawidłowych odpowiedzi

Super quiz

Obecnie w serii ukazały się następujące Super Quizy:

Polska odkrywa zaskakujące fakty o znanych miejscach, legendy mrożące krew w żyłach i osobliwości przyrody. Mali podróżnicy odkryją różnorodność regionalną Polski, dowiedzą się o przełomowych wydarzeniach, które zmieniły bieg polskiej historii, oraz poznają najsłynniejszych naukowców i artystów. To doskonały prezent dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, który obszar Polski zamieszkiwały kiedyś mamuty, dlaczego można zgubić się w Błędnych Skałach, gdzie kręcono część zdjęć do filmu „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, co oznacza „tablet” w gwarze śląskiej i gdzie można spróbować prawdziwej brei (zupy z zacierkami).

Świat zaprasza w podróż przez morza i lądy. W książeczce znajdują się ciekawostki o wielkich odkryciach geograficznych, niezwykłych zakątkach świata i ich mieszkańcach oraz zwyczajach, a poza tym kolorowe zdjęcia nawet najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi. Dzieci dowiedzą się, dlaczego ocean słynący z huraganów i tajfunów nazwano Oceanem Spokojnym, jaki prezent od królowej brytyjskiej otrzymują obywatele w dniu swoich setnych urodzin, a także w którym mieście jego mieszkańcy mają zwyczaj spacerować w piżamach.

Zwierzęta pokazuje fascynujący świat ryb, płazów, gadów, ptaków, owadów i ssaków. Dzieci zobaczą z bliska dzikie i egzotyczne gatunki, dowiedzą się, na czym polega rywalizacja w świecie natury, oraz poznają rekordzistów z różnych dziedzin, m.in. największe na świecie zwierzę, ssaka, który śpi aż 22 godziny na dobę, oraz zwierzę, które najszybciej znajduje wyjście z labiryntu.

Ciało człowieka to ciekawostki dotyczące funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dzieci poznają zmysły, narządy oraz skomplikowane procesy, które zachodzą w ciele, i dowiedzą się m.in., skąd nasz mózg wie, że stoimy na głowie, dlaczego mamy łaskotki i dlaczego jedno płuco jest mniejsze niż drugie.

Pieniądze to początek fascynującej przygody z ekonomią. Zawiera mnóstwo istotnych informacji, m.in. jak zarządzać finansami, aby nie popaść w tarapaty finansowe, co znaczą tajemnicze słowa „brutto” i „netto”, jak zyskać niezależność finansową i jak radzili sobie ludzie, zanim wymyślono pieniądze. Proste przykłady z życia pozwolą zrozumieć nawet trudniejsze zagadnienia finansowe, takie jak: inflacja, podaż, popyt czy dywidenda. To unikalny przewodnik finansowy dla dzieci i tych, którzy chcą jak J.K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze, zostać rentierem.

Konie to absolutny niezbędnik miłośników koni, kucyków i jazdy konnej, przedstawiający ciekawostki dotyczące różnych ras koni, ich zwyczajów i ulubionych przysmaków Dzieci dowiedzą się, jak zachowywać się w stajni i dbać o konia, od czego zacząć naukę jazdy, w jakich dyscyplinach sportowych można startować, jak rozpoznać, że wierzchowiec jest nie w humorze, i które konie są najszybsze na świecie?

Piłka nożna czyli piłkarski przewodnik każdego kibica. Fani piłki nożnej dowiedzą się, jak wyglądała kariera ich ulubionych piłkarzy, m.in. Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo czy Neymara. Poznają historię światowego futbolu, różnorodne taktyki gry, najciekawsze wydarzenia, turnieje, nagrody i kultowe stadiony.

Każdy Quiz to ponad 160 ciekawych i niejednokrotnie zaskakujących, nawet dla dorosłych, zagadek. Wygodny format zmieści się w każdej torebce, samochodzie czy bagażu podróżnym. Nie od dzisiaj wiadomo, że udane wakacje to również takie, które obok wspomnień niosą ze sobą sporą dawkę nowej wiedzy.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry