SREBRO KOLOIDALNE – idealne na problemy skórne i nie tylko!

Zainteresowanie kosmetykami naturalnego pochodzenia stało się niemalże moją obsesją! Zawsze gdy spotkam się z ciekawym, nieznanym produktem w tej kategorii, nie mogę się oprzeć wypróbowaniu go na własnej skórze…

srebro koloidalne

Tym razem, bardzo zaintrygowało mnie tytułowe srebro koloidalne. Produkt, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałam, a którego lista wskazań do zastosowania jest imponująco długa! Zaczynając od problemów skórnych czyli: trądzik, wysypka, swędzenie skóry, zmiany skórne, zapalenie skóry, otwarte rany i skaleczenia, grzybice skóry, poprzez: infekcje uszu i oczu, ostre zapalenie spojówek, opryszczka, zakażenia drożdżami, łuszczyca, kurzajki, brodawki miękkie skóry, aż do obecnych na czasie oparzeń słonecznych (i nie tylko) oraz ukąszeń owadów. Preparat stosuje się bezpośrednio na skórę poprzez okłady lub aplikuje w formie spray’u, można także rozcieńczać z wodą.

Zaopatrzyłam się w srebro koloidalne w formie tonika. Muszę przyznać, że efekty absolutnie zachwycają! Skóra pozostaje odświeżona, czysta i przede wszystkim odzyskała zdrowy wygląd, przy jednoczesnym zmatowieniu się. Brak jakichkolwiek podrażnień i zaczerwienień sprawił, że moja cera absolutnie odżyła i póki co, nie zamierzam wracać do komercyjnych kosmetyków o podobnym przeznaczeniu.

Dodatkowym atutem srebra jest to, że świetnie się sprawdza w roli cud środka na ukąszenia owadów, mrówek czy innych, czyhających na małe dziecięce nóżki czy wszechobecne, małe rączki, żyjątek … 🙂 Ogólnie mówiąc produkt jest BARDZO przydatny, mam go zawsze pod ręką i nie waham się używać gdy zachodzi taka potrzeba! Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania jest uczulenie na srebro, poza tym wyjątkiem produkt jest bezpieczny dla osób z alergiami.

Srebro koloidalne kupisz w aptece lub przez internet, kosztuje około 30 zł, może zastąpić kilka innych preparatów w Twojej apteczce i świetnie się sprawdzić jako kosmetyk do pielęgnacji skóry. Ogromnym atutem produktu jest to, że w odróżnieniu od ogólnodostępnych kosmetyków, skład produktu stanowią: woda oraz srebro koloidalne, bez chemicznych ulepszaczy, konserwantów, emulgatorów itp.

Podczas przekopywania publikacji na temat srebra koloidalnego wyczytałam, że kiedyś stosowało się je także wewnętrznie, niestety nie doszukałam się szczegółów a na wszystkich produktach, które przejrzałam widniał napis o przeznaczeniu do stosowania zewnętrznego.

2018-08-28T18:49:12+00:00 5 lipca 2016|