mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Opowieści zwierzoduchów"

Spirit Animals. Opowieści zwierzoduchów

Gdyby istniała mikstura, pozwalająca związać się z konkretnym zwierzęciem i zyskać jego cechy, jakie zwierzę wybralibyście dla siebie? Czy byłaby to drapieżność i skuteczność jakiegoś kociego gatunku, siła i potęga najogromniejszych zwierząt, zwinność i spryt tych nawet nie zauważalnych, a może bezbłędny wzrok i lekkość latających stworzeń? Które cechy pasowałoby właśnie do ciebie?

spirit animals

Świata Erdas jest w wielkim niebezpieczeństwie. Fanatyczny Król Jaszczurów, zwany Pożeraczem nie powstrzyma się przed niczym by osiągnąć władzę absolutną nad wszystkim i wszystkimi. Dopingowany przez dwie Wielkie Bestie oraz z zapasem, zniewalającej zwierzęta, Żółci pragnie pozbawić władzy i mocy potężnych strażników Erdas, uciekając się do podstępów i przemocy.

Lamparcica Uraza, panda Jhi, wilk Briggan i sokolica Essix postanawiają włączyć się w ludzki konflikt i zaprowadzić kres pustoszeniu ich ziem. Stają po stronie Zielonych Płaszczy i wspierają ludzi z ruchu oporu w walce z wrogiem. Pomimo liczebnej przewagi nieprzyjaciela, dzielni wojownicy nie tracą nadziei. Liczą również na wsparcie żądnych spokoju i wolności Wielkich Bestii, jednak przekonanie wszystkich, co do słuszności prowadzonej walki okazuje się trudniejsze niż przypuszczano na początku.

Animal Spirit. Opowieści zwierzoduchów” to na pierwszy rzut oka niezbyt obszerna, prosta historia walki dobra ze złem. Jednak pod tym obrazkiem kryje się o wiele więcej! Autorzy zawarli w tej opowieści cały kanon bezcennych dla młodych ludzi, życiowych drogowskazów. Już na samym początku wyraźnie widać, że ciekawość nie jest dobrym doradcą. Ponadto, cel nigdy nie może uświęcać środków, współpraca może okazać się jedynym wyjściem z kryzysowej sytuacji, a bezinteresowna pomoc, prędzej czy później, doczeka się rekompensaty i to z nawiązką.

Nigdy nie przestanie mnie zachwycać twórczość Barndona Mulla i jemu podobnych. Tego typu książki czyta się jednym tchem, bez względu na wiek. To fantastyka, która zachwyca swoją ponadczasowością przekazu, nieprzewidywalnością fabuły i wartką akcją. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji poznać bohaterów serii “Spirit Animals” to szczerze polecam i zachęcam do nadrobienia zaległości, naprawdę warto!
podpis

Przeczytaj recenzje innych książek z cyklu “SPIRIT ANIMALS

 

spirit animals

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autorzy: BRANDON MULL I INNI
| tytuł: OPOWIEŚCI ZWIERZODUCHÓW
| seria: SPIRIT ANIMALS
| wydawnictwo: WILGA
| premiery: 13.11.2019
| liczba stron: 213
| format: 158×209
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry