mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki „Spells Trouble. Wiedźmi czar”

Spells Trouble. Wiedźmi czar. Siostry z Salem.

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze i nie trzeba używać magii do rozwiązywania każdego problemu. Nawet jeśli jest się czarownicą. Zaklęcia nie załatwią wszystkiego.
| „Spells Trouble. Wiedźmi czar” Kristin Cast, Phyllis Christine Cast

Spells Trouble

 

W skrócie.
Miasteczko Goodeville zostało założone przez Sarę Goode, która wiele wieków temu umknęła prześladowcom. Wiedźma dotarła do Illinois, gdzie znalazła niezwykłe miejsce mocy i założyła wspomniane miasteczko. Na planie pentagramu Sara zasadziła drzewa, które przez kolejne wieki miały strzec bram do pięciu niebezpiecznych, podziemnych światów. Potomkinie czarownicy dbały o bezpieczeństwo tych wyjątkowych miejsc, odprawiając regularnie odpowiednie rytuały. Wszystko było w porządku do dnia szesnastych urodzin Mercy i Hunter. Podczas magicznej ceremonii wyszło na jaw śmiertelne niebezpieczeństwo, czyhające tuż za prastarymi bramami. Od teraz bliźniaczki muszą zrobić wszystko, by uleczyć drzewa, by zapobiec przedostawaniu się istotom z innego wymiaru do ich świata i by ich moc ochroniła Goodeville przed katastrofą.

 

Wrażenia.
„Spells Trouble. Wiedźmi czar” to książka, którą dobrze się czyta, a opis zapowiadał bardzo obiecującą historię. Niestety, tym razem tylko na zapowiedzi się skończyło, bo między mną a siostrami z Salem zupełnie nie zaiskrzyło, zabrakło tej „chemii”, którą powinien mnie przyciągać i karmić przedstawiony w książce świat. Pomimo tego, iż pomysł na opowieść wydał mi się bardzo intrygujący, bohaterowie nie sprostali zadaniu, a fabuła w miarę czytania stawała się coraz bardziej nużąca. Zdecydowanie za mało dynamiki wydarzeń, sporo wątków i każdy traktowany zbyt pobieżnie, bez tego charakterystycznego, fantastycznego rozmachu. Bohaterki bliźniaczki z wyglądu identyczne, z charakteru niebywale różne, aczkolwiek nie wiadomo skąd te różnice wynikają. Jest kilka wzmianek, ale trudno na tej podstawie zbudować pełny obraz Mercy i Hunter.
Liczyłam na coś więcej i niestety, tym razem się przeliczyłam. Jest szansa, że w kolejnych tomach serii coś się zmieni. Na dzień dzisiejszy nie planuję czytania dalszych części.
podpis

 

Spells Trouble

 

Wydawnicze szczegóły książek:
| autorzy: KRISTIN CAST, PHYLLIS CHRISTINE CAST
| przekład: STANISŁAW KROSZCZYŃSKI
| tytuł: SPELLS TROUBLE. WIEDŹMI CZAR
| seria: SIOSTRY Z SALEM
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 19.05.2021
| liczba stron: 352
| format: 145×215
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry