mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Pan Widmowej Wyspy"

Pan Widmowej Wyspy. Smocza Straż

“Stale idziemy naprzód. Mamy tylko teraźniejszość. Jesteśmy tutaj. Pomyśl o swym kolejnym kroku. Chwilowo zapomnij o przeszłości. Zacznij dziś. Wykonaj następny krok właściwie.” | “Pan Widmowej Wyspy. Smocza Straż” Brandon Mull

Smocza straż

W skrócie.
Opowieść rozpoczyna się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zakończył się “Gniew Króla Smoków”.
Pozbawiony tożsamości Seth jest uczniem Ronodina. Chłopiec, będąc zaklinaczem cieni, staje się bezcennym narzędziem w rękach mrocznego jednorożca i jego wspólników. Natomiast pogrążona w rozpaczy Kendra, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż w obecnej sytuacji jest jedyną opiekunką Gadziej Opoki. To na niej spoczywa odpowiedzialność ochrony przed smokami, a trwająca wojna niczego nie ułatwia. Dodatkowo, do uszu dziewczyny, oraz jej przyjaciół, dochodzi informacja, że w najbliższym czasie podniebne gady planują atak na twierdzę i są absolutnie pewne wygranej. Jak to możliwe, skoro wszystkie zabezpieczenia działają bez zarzutów? Co umyka ich uwadze?
Tymczasem Seth jest gotowy do podjęcia pierwszej próby swoich umiejętności, w nowych okolicznościach. Chłopiec wykonuje zadanie powierzone mu przez samego Podkróla. Seth uwalnia wszystkich nieumarłych więźniów, a wraz z nimi najgorszy z możliwych scenariusz smoczej wojny. Gdy sytuacja staje się beznadziejna, gdy Kendrze i jej przyjaciołom śmierć zagląda w oczy, pojawia się Andromadus a wraz z nim szansa na przemyślenie porażki, której doświadczyli. Opiekunka się poddała, azyl upadł. Tylko ile mają czasu? Kiedy nieprzyjaciel zapanuje nad światem? Gdzie powinni się schronić? W którym kierunku muszą się udać, by powstrzymać Pana Widmowej Wyspy przed jego mrocznymi planami? Rozpoczyna się kolejna, inna niż wszystkie, przygoda rodzeństwa Sorensonów. Tym razem Kendra i Seth nie tylko nie działają wspólnie, lecz są po przeciwnych stronach pola walki dobra ze złem.
Czytajcie i przekonajcie się sami, co się dzieje gdy “To, co wydawało się niewinną psotą, okazało się śmiertelnym błędem.“.

Magia.
Niesamowite, jak szybko dałam się omamić smoczej magii. Z zapartych tchem, wspólnie z bohaterami, przemierzałam najmroczniejsze miejsca wydarzeń. Ten świat wlewa się do wyobraźni niebywale przekonującym i bardzo wartkim strumieniem. Autor ma bezcenny talent do przedstawiania magicznej rzeczywistości w bardzo realnym wymiarze. Jeszcze trochę a uwierzyłabym, że za oknem krążą smoki, a po pokoju latają wróżki. To wydaje się wręcz oczywiste, czytając Brandona Mulla!

Przygoda.
Już od początku pierwszego tomu (“Smocza straż”) dużo się dzieje. Jeżeli komuś się wydaje, że wydarzenia krążą wokół tych samych obrazów, to jest w ogromnym błędzie. Wraz z nowymi rozdziałami, pojawiają się nowe miejsca, nowi bohaterzy i nowe problemy. Każda część wnosi coś nieprzewidywalnego do całości, a im dalej zagłębiałam się w opowieść, tym bardziej intrygujące i tajemnicze były przygody. Wszystko za sprawą nieposkromionej wyobraźni Autora i fantazji, która wykracza poza jakiekolwiek granice.

 

Reasumując.
Smocza straż. Pan Widmowej Wyspy” to niesamowity, baśniowy świat, w którym wiek czytelnika nie ma żadnego znaczenia. To prawdziwa uczta dla wyobraźni! Każdy, kto zasmakuje przygód u boku Kendry i Setha, będzie z zafascynowaniem śledził ich kroki na magicznych ścieżkach. Brandon Mull wykreował bardzo spójną, dopracowaną w najmniejszym szczególe krainę, bogatą w intrygujących przedstawicieli zarówno dobrych, jak i złych charakterów. Tylko się mogę domyślać, że najlepsze jeszcze przede mną! Wszak do zakończenia serii brakuje dwóch części. Warto również wspomnieć, że Autor jest mistrzem w tworzeniu intrygującego zakończenia tomu. Finału, po którym wyobraźnia buntuje się i nie chce wrócić na miejsce, bezkompromisowo domagając się kontynuacji teraz (!), natychmiast(!), zaraz(!).

Niecierpliwie wyczekuję dalszych przygód Kendry i Setha oraz powrotu do czasów wróżek w pokoju i smoków za oknem :) . Recenzje poprzednich tomów serii znajdziesz tu -> “Smocza straż”
podpis

Smocza straż

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: BRANDON MULL
| przekład: RAFAŁ LISOWSKI
| tytuł:  PAN WIDMOWEJ WYSPY. SMOCZA STRAŻ
| seria: SMOCZA STRAŻ
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 20.05.2020
| liczba stron: 318
| format: 140×205
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry