Brandon Mull “Smocza straż. Gniew Króla Smoków”

“Moja droga dziewczynko, wszystko w życiu jest rywalizacją. Szukanie pożywienia, schronienia, zaspokojenie podstawowych potrzeb. Rozwijanie się, Zdobywanie pożądanych stanowisk i prestiżu. Realizowanie swoich planów i pragnień. Sprawianie przyjemności przyjaciołom i pokonywanie wrogów.” | Brandon Mull “Smocza straż. Gniew Króla Smoków”

Mull

Rozwścieczony Król Smoków postanawia pomścić zniewagę, której dopuściła się Kendra. W poprzedniej części, dziewczynka odważyła się stanąć oko w oko z Celebrantem, a przezwyciężywszy swój strach, zachowała postawę godną opiekunki Gardziej Opoki. Tym samym, wyraźnie dała smokowi do zrozumienia, że wraz z bratem są silniejszymi przeciwnikami, iż Król Smoków kiedykolwiek przypuszczał. Jego zemsta wymagała doskonałego planu, tym razem musi być o wiele sprytniejszy i bezbłędny w swych działaniach.

Kendra i Seth zostają zaproszeni przez Celebranta na wielką ucztę do smoczego zamku. Odrzucenie zaproszenia byłoby wielką zniewagą ze strony opiekunów, muszą więc stawić czoła wyzwaniu. Dzieci dobrze wiedzą, że podczas uczty chroni je bezwzględne prawo gościnności i fizycznie nic im nie grozi. Jednocześnie są pewni, że owe przyjęcie jest częścią zemsty Króla Smoków i z pewnością wykorzysta każdą okazję.

Przypuszczenia dzieci potwierdzają się wraz z zakończeniem uczty. Wówczas otrzymują informacje, że zwierzęta, które przywiozły je do zamku zginęły. Ta wiadomość oznacza tylko jedno – Kendra i Seth muszą wracać na nogach, szlakiem który powinien ich chronić przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Jednak Celebrant wypowiedział im wojnę i w tych okolicznościach nic już nie jest oczywiste, tak naprawdę nie wiedzą czego mogą się spodziewać w drodze powrotnej. Jedno jest pewne, wszystko co się wydarzy jest zaplanowane przez Króla Smoków.

Dzieci rozpoczynają pełną przygód i nieoczekiwanych spotkań wędrówkę. Ich celem jest ocalenie Gardziej Opoki i powstrzymanie smoków przed sprawowaniem władzy absolutnej. Czy zdążą na czas, by udaremnić plan Króla Smoków? Odpowiedź z pewnością znajdziecie w książce!

Smocza straż. Gniew Króla Smoków” to niesamowicie wykreowany świat pełen przygód i zagadek. Tutaj wszystko bezbłędnie do siebie pasuje, a każda postać wnosi coś wyjątkowego do całej historii. Opowieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony i jestem pewna, że to się nie zmieni do końca, do piątego tomu. Dopiero wtedy ten głód ciekawości, co do wydarzeń, zostanie satysfakcjonująco zaspokojony.

Brandon Mull to niekwestionowany mistrz gatunku. To z jaką lekkością opowiada o stworzonym świecie, tylko potwierdza ten niezwykły talent. Dla wyobraźni autora obce są jakiekolwiek granice. Nowe osoby, wydarzenia, przygody, okoliczności nadają całej opowieści takich rumieńców ciekawości, że trudno oderwać wzrok od pędzącej akcji. Czytając opisy czułam się w centrum wydarzeń, tuż obok głównych bohaterów, ich decyzji, rozterek i radości.

Książka jest dedykowana młodzieży, ale śmiem twierdzić, że zainteresuje fanów fantastyki w każdym wieku, tych starszych również. Jako, że jest to druga część serii, autor zadbał o odpowiednie przedstawienie kluczowych informacji z pierwszego tomu przygód Kendry i Setha. Jednocześnie są to tak idealnie sformułowane fakty, że w żaden sposób nie zanudzają, jedynie odrobinę odświeżają pamięć tym, którzy poznali wcześniejsze przygody rodzeństwa Sorensonów.

Recenzję kolejnego tomu znajdziesz tu -> “Pan Widmowej Wyspy
podpis

Mull

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: BRANDON MULL
| przekład: RAFAŁ LISOWSKI
| tytuł: SMOCZA STRAŻ. GNIEW KRÓLA SMOKÓW
| seria: SMOCZA STRAŻ
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 05.06.2019
| liczba stron: 416
| format: 140×205
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA /FANTASTYKA |

2020-06-02T21:48:50+00:00 11 czerwca 2019|