Co się stało? Wielkie plamy, małe wypadki i straszny bałagan!

Najbardziej beztroskie w dzieciach jest to, że z reguły nie przejmują się plamami, bałaganem a nawet małymi wypadkami. Chwilę po zdarzeniu, przechodzą na tym do porządku dziennego i wdrażają z życie kolejne pomysły.

W jaki sposób zwrócić ich uwagę na pewne związki przyczynowo – skutkowe. Zdarzenia, których zwyczajnie można uniknąć, pod warunkiem, że zostaną w odpowiedni sposób przedstawione. Absolutnie nie chodzi tu o jakiekolwiek zakazy czy nakazy. Najskuteczniej jest podejść do tematu z humorem i niezawodnym zestawem “narzędzi”.

Książeczki – to najskuteczniejsza metoda zobrazowania konkretnych sytuacji. Seria książeczek “Co się stało?” to rewelacyjna wspólna zabawa oraz genialna okazja do poruszenia kluczowych, porządkowych tematów. Niezwykle interesująca jest również forma, w jakiej przedstawiono poszczególne zagadnienia. Otóż, cała historia dzieje się niejako poza książeczką, a na jej stronach widać jedynie finał wydarzenia. Dzięki takiemu zabiegowi, najmłodsi mogą samodzielnie dopowiedzieć całą przygodę, może nawet wyjawić to, co zdarzyło się naprawdę.

co się stało

Wspólne przyjrzenie się małym, dziecięcym sukcesom i ich skutkom, pozwala na zwrócenie uwagi na fakt, iż nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli. Czasami osiągnięcie celu, łączy się z pewną porażką. Najważniejsze, że dzieciaki lubią próbować nowych umiejętności i nie zrażają się niepowodzeniami. Niekiedy wystarczy wskazanie konkretnych działań aby wyeliminować przyszłe straty i uruchomić w najmłodszych, swego rodzaju, ostrożność. Tu kluczowym elementem jest forma przekazu, w której książki są niewątpliwym liderem.

Dzieci od zawsze uwielbiały eksperymentować, to ich sposób na poznawanie świata. Naucz je radzić sobie z tym, że czasami nie jest tak, jak byśmy chcieli. Jednocześnie miej świadomość, że w takich sytuacjach wiele zależy od reakcji rodziców. Dzieciaki uwielbiają się uczyć! Seria książeczek “Co się stało?” pozwala dorosłym spojrzeć na dziecięce wpadki z zupełnie innej perspektywy. W zdecydowanej większości, przyczyną takich sytuacji jest próba samodzielności lub pomoc rodzicom, a to należy bardzo docenić!

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: KAROLINA & HANS LIJKLEMA | tytuły: CO SIĘ STAŁO? MAŁE WYPADKI / WIELKIE PLAMY / STRASZNY BAŁAGAN | wydawnictwo: WIDNOKRĄG | premiera: 2017 / 2018 | liczba stron: 32 | format: 190×190 |gatunek: DLA DZIECI, wiek: 3+ |

2018-08-28T18:49:50+00:00 24 kwietnia 2018|