mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Mariette Lindstein “Sekta powraca”

“Niektórzy z nas nie wytrzymują tego, że wielkie gnoje depczą po tych, którzy są słabi” | Mariette Lindstein “Sekta powraca”

Mariette Lindstein "Sekta powraca"

Sofia Bauman spędziła dwa długie lata w sekcie. Gdy wraca pamięcią do tego okresu, trudno jednoznacznie wskazać moment, w którym nie było już możliwości powrotu do dawnego życia. Na początku wszystko wydawało się marzeniem, idealną przystanią dla dziewczyny, która właśnie skończyła uniwersytet i szukała swojej życiowej i zawodowej drogi.

Ucieczka z dworu na Wyspie Mgieł była wyzwaniem na śmierć i życie. Bohaterka starała się wszystko zaplanować ale możliwości i kontakty Franza Oswalda wykraczały daleko poza jej wyobraźnię. Sofia, dysponując obciążającymi przywódcę materiałami, doprowadziła do procesu. Oswald został skazany na nędzne dwa lata, choć oskarżenia oparte na niepodważalnych dowodach przestępstwa, zagwarantowałyby przeciętnemu przestępcy wieczność za kratkami.

Sofia próbuje wrócić do codzienności, znaleźć pracę, zacząć normalnie żyć. Niestety, dwuletnia luka w aktywności zawodowej, mocno utrudnia jej start. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Oswald wprowadza w życie plan reaktywacji sekty oraz obmyśla zemstę: Sofia Bauman musi zrozumieć swoje błędy, musi zapłacić za to co zrobiła…

Codzienność bohaterki zamienia się w koszmar. Odnosi wrażenie, że przywódca sekty wcale nie siedzi w więzieniu, lecz kieruje zorganizowanym zespołem do zatruwania jej życia. Dziewczyna desperacko chce się odciąć od wszystkiego co miało miejsce na Wyspie Mgieł, chce zacząć prawdziwe, nowe życie. Jest gotowa udać się na inny kontynent, byle życie wróciło do normy. Czy Sofii uda się uwolnić ze szponów sekty? Czy tylko kwestią czasu jest moment, w którym Franz Oswald realizuje swój podle okrutny plan?

Sekta powraca” to druga część trylogii, autorstwa Mariette Lindstein. Kobiety, która sama doświadczyła determinacji sekty w kwestii zwalczania wrogów. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu (“Sekta z Wyspy Mgieł“) książka jest niebywale wciągająca. Fabuła opisywana z punktu widzenia kilku osób, skutecznie podnosi temperaturę emocji. Już nawet nie chodzi o to, że powieść okazuje się o wiele lepsza niż sen. Z tą książką w ręku, sen zwyczajnie nie nadchodzi! Nie pytajcie proszę, o której kończyłam czytanie… Przyznaję, że pochłonęłam fabułę w rekordowym tempie!

Niebawem ukarze się ostatnia, trzecia część trylogii. Czekam z niecierpliwością! Lekkie pióro autorki, jej niesamowity, budujący napięcie styl, ogromnie uzależnia czytelnika. Dodam jeszcze, że nie ma konieczności czytania pierwszej części, można śmiało zacząć od drugiej, gdyż kluczowe informacje zostały sprytnie wkomponowane w całość i wyjaśnione. Aczkolwiek gwarantuję, że fani thrillerów psychologicznych, na pewno skuszą się na przeczytanie całej trylogii.
podpis

Mariette Lindstein "Sekta powraca"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: MARIETTE LINDSTEIN | tytuł: SEKTA POWRACA | wydawnictwo: BUKOWY LAS | premiera: 10.11.2017 | liczba stron: 424 | Format: 207×142 | gatunek: THRILLER PSYCHOLOGICZNY |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry