mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Rozbicie" Kathryn Lasky

Rozbicie. Strażnicy Ga'Hoole.

Walczymy w wojnie, która została spowodowana podłymi wyobrażeniami, że pewne rasy sów są lepsze od innych, że są czystsze. Żadne z nas nie wypowie już słów „czysty” i „czystość”, nie myśląc o tym, ile krwi przelało się przez te słowa. | “Rozbicie. Strażnicy Ga’Hoole” Kathryn Lasky

Rozbicie

W skrócie.
Strażnicy Wielkiego Drzewa Ga’Hoole są w stanie wojny z Czystymi. Sowy świadome tego, iż przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by wygrana była po ich stronie, chcą przygotować się na najgorsze. Ponadto, dziwne zachowanie Eglantyny wzbudza niepokój Pierwiosnka. Pomimo chwilowego kryzysu w ich relacjach, najlepsza przyjaciółka siostry Sorena, stara się znaleźć odpowiedzi na dręczące ją pytania. Niestety, sytuacja mocno się komplikuje, gdyż komuś bardzo zależy na ukryciu prawdy.

Przyjaźń.
Od samego początku cyklu, bardzo wyraźnie został zarysowany wątek przyjaźni. Tej prawdziwej i szczerej, na dobre i na złe. Piąta część sowich przygód jeszcze bardziej podkreśla moc prawdziwego przyjaciela. Tym razem, w grę wchodzi nie tylko odwaga, kluczowe jest tu również poświęcenie. Wielka przyjaźń od razu zauważa problemy i nie poddaje się bez walki. Jest esencją działań, kompasem w podejmowaniu dobrych decyzji, bezwzględną dociekliwością podczas szukania odpowiedzi.

Resumując.
„Rozbicie”w niczym nie odbiega od poprzednich części przygód Strażników Ga’Hoole. Ten fascynujący świat sów pochłania czytelnika, bez względu na wiek, od pierwszych stron. Książkę czyta się błyskawicznie i z niesłabnącym zainteresowaniem. Świetna dynamika wydarzeń, nieoczekiwane zwroty akcji oraz lekkie pióro Autorki doskonale stymulują wyobraźnię. Opowieść wzbudza wiele emocji, nie brakuje tu smutku, radości, wzruszenia, wściekłości, żalu i elementów zaskoczenia. Jestem absolutnie przekonana, że każdy młody czytelnik, zwłaszcza miłośnik dobrej fantastyki, doceni sowi świat, wyłapując z tekstu ciekawski, dotyczące życia tych niesamowitych nocnych ptaków.

Szczęśliwie, nic nie wskazuje na koniec przygód Sorena. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tytuły i dam się porwać w wir wydarzeń, mocno kibicując bohaterom i dobru, które reprezentują.
podpis

Rozbicie

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: KATHRYN LASKY
| przekład: MARTA ZIEGLER
| tytuł: ROZBICIE
| seria: STRAŻNICY GA’HOOLE
| wydawnictwo: NOWA BAŚŃ
| premiery: 03.08.2020
| liczba stron: 232
| format: 206×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / FANTASTYKA|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem. [ BARTER ]

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry