mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Ring girl"

Ring girl

“Żadne z nas nie znało się na miłości, ale ona chyba właśnie taka była. Zaskakująca. Zmuszała nas do rzeczy, których nie rozumieliśmy. Wciskała w usta słowa, których się baliśmy. Była bezwzględna, ale bez tego nikt nigdy nie zakochałby się tak naprawdę. Bo w miłości nie ma kompromisów.” | K. N. Haner “Ring Girl”

K. N. Haner

Eden miała dość mieszkania z ojcem. Bycie córką boksera o międzynarodowej sławie nie było ani łatwe, ani przyjemne. Wychowując się w tym środowisku, poznała bokserski świat od środka. Brzydziła się przemocą, walką i wszystkim co wiązało się z zawodem ojca. Gdy tylko było to możliwe, bohaterka wyjechała daleko od rodzinnego domu. Jej pretekstem stało się wyższe wykształcenie oraz zmiana otoczenia na zupełnie obce. Takie, które nigdy nie dowie się czyją jest córką.

Niezobowiązująca znajomość z Carterem zupełnie Eden wystarczała. Otwarcie przyznawała, że nie szuka ani stałego związku ani jakiegokolwiek zakochania. Wszystkich napotykanych facetów zawsze widziała przez pryzmat ojca, którego nie darzyła zbyt głębokim uczuciem, a przynajmniej tak jej się wydawało.

Pewnego dnia, bohaterka i jej znajomy lądują tuż przy ringu, na jednej z kluczowych walk bokserskich. Eden przypadkiem poznaje Logana, pretendenta do tytułu mistrza w tym sporcie i jednocześnie dawnego ucznia jej ojca. Na szczęście nie zostaje rozpoznana, była zbyt mała gdy sprawy między uczniem i trenerem mocno się skomplikowały.

Wbrew wcześniejszym założeniom i planom, bohaterka zdaje sobie sprawę z odwzajemnionego uczucia, które odbiera zakochanym nawet resztki zdrowego rozsądku. Przy okazji, dowiaduje się jak bardzo absurdalne i nieszczęśliwe może być życie osoby kreowanej na gwiazdę mediów i sportu. Eden staje się częścią dziwnego układu, gorących uczuć i przede wszystkim wielkich kłamstw. W pewnym momencie zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, ale jest już za późno by się wycofać…

 

“Ring girl” to z pewnością fajna propozycja na lato. Jedna z tych, które dobrze się czyta. To typowy romans, ale poruszający również niełatwe tematy. Relacja ojca i córki, w której dochodziło do przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej. Sportowiec, którego osobowość nie ma nic wspólnego z tą kreowaną przez media. Konsekwencje związku zbudowanego na kłamstwie. Jestem przekonana, że zwolennicy tego typu książek znajdą tu wiele intrygujących wątków, łącznie z zaskakującym zakończeniem.
podpis

 

K. N. Haner

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| tytuł: RING GIRL
| autorka: K. N. HANER
| przekład: Cała Jaskrawość
| wydawnictwo: KOBIECE
| premiera: 03.07.2019
| liczba stron: 280
| format: 135×205
| gatunek: ROMANS |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry