mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

„Psierociniec. Niepiesek” Agata Widzowska

Jestem psem, mam kocią mamę, kociego tatę i kocie rodzeństwo, ale najważniejsze jest to, że należę do jednej wielkiej rodziny zwierząt. Ludzie na całym świecie też są jedną rodziną, ale często o tym zapominają.
| „Niepiesek” Agata Widzowska

Niepiesek

Gdy maleńki Niepiesek został zabrany z Psierocińca, stał się częścią kociej społeczności. Wspólnie z kocią mamą, kocim tatą oraz kocim rodzeństwem tworzyli bardzo kochającą się kocią rodzinę. Niepiesek bezproblemowo przyswoił wszystkie kocie cechy, np. miauczenie. Innymi słowy, czuł się kotem w całej swej okazałości. Jego światopogląd został bardzo mocno zachwiany, gdy po nieszczęśliwym wypadku trafił do weterynarza. Lekarz zaniepokoił się zachowaniem pacjenta i wyraźnie dał mu do zrozumienia, że jest… najprawdziwszym psem!

Owa wiadomość uderzyła bohatera niczym grom z jasnego nieba. Bardzo to przeżył. Zaczął zastanawiać się, kim tak naprawdę jest. Postanowił wrócić do swoich korzeni i odwiedzić miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Udał się do Psierocińca, gdzie został bardzo ciepło przywitany.

Kocie wychowanie Niepieska było notorycznie wyśmiewane przez otoczenie. Niejednokrotnie padał ofiarą złośliwości ze strony innych psów, zwłaszcza Gangu Niuchaczy. Bohater postanowił za wszelką cenę udowodnić swoje psie bohaterstwo. W ten sposób mógłby przekonać innych do swojego prawdziwego pochodzenia. Nie szczędząc swej odwagi, Niepiesek wciela w życie przeróżne pomysły, opracowuje plany z obiecującymi rezultatami. Niestety, szczęście wyjątkowo mu nie dopisuje, z podjętych działań ma dużo więcej szkody niż pożytku. Jednak pewnego dnia pojawia się jedyna i niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojej dzielności. Bohater, nie zastanawiając się ani chwili, rusza z pomocą…

„Niepiesek” to kolejna książka Agaty Widzowskiej, która absolutnie oczarowuje małych czytelników i nie tylko! Ta niepozorna, krótka historia kryje w sobie cały ocean mądrości. I to nie byle jakiej mądrości, bo tej perfekcyjnie uszytej już na miarę kilkulatków! To książka, która może okazać się wstępem do naprawdę trudnych i poważnych rozmów. Jej bohaterowie doskonale symbolizują ludzkie charaktery i te najbardziej skomplikowane społeczne relacje.

Opowiadanie o Niepiesku kolorowo wślizguje się do dziecięcej wyobraźni, pokazując to, co w życiu ważne: uwrażliwia na niesprawiedliwość, ukazuje siłę wybaczania, potęgę odwagi, moc niesienia pomocy innym. Jednak najpiękniejsze przesłanie książki jest jednym z najistotniejszych życiowych prawd. Opowiadanie jednoznacznie udowadnia, że najważniejsze jest to, kim człowiek się czuje, a nie to, co myślą o nim inni.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części serii, autorka zadbała również o poezję. Nie brakuje rymowanych tekstów, które nie tylko wpadają w ucho jako wierszyki, ale jeszcze lepiej nucą się w rytm ulubionej melodii. Spróbujcie sami!
podpis
___
korekta tekstu: Anna Fathi

Niepiesek

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorka: AGATA WIDZOWSKA
| tytuł: NIEPIESEK
| seria: PSIEROCINIEC
| wydawnictwo: WILGA
| premiera: 26.10.2018
| liczba stron: 56
| format: 185×235
| gatunek: DLA DZIECI

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry