mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Niepiesek"

Niepiesek. Psierociniec

Gdy maleńki Niepiesek został zabrany z Psierocińca, stał się częścią kociej społeczności. Wspólnie z kocią mamą, kocim tatą oraz kocim rodzeństwem tworzyli bardzo kochającą się, kocią rodzinę.
| “Niepiesek” Agata Widzowska

Niepiesek

Niepiesek bezproblemowo przyswoił wszystkie kocie cechy, np. miauczenie. Innymi słowy, czuł się kotem w całej swej okazałości. Jego światopogląd został bardzo mocno zachwiany, gdy po nieszczęśliwym wypadku trafił do weterynarza. Lekarz zaniepokoił się zachowaniem pacjenta i wyraźnie dał mu do zrozumienia, że jest… najprawdziwszym psem!

Owa wiadomość uderzyła bohatera niczym grom z jasnego nieba. Bardzo to przeżył. Zaczął zastanawiać się, kim tak naprawdę jest? Postanowił wrócić do swoich korzeni i odwiedzić miejsce, w którym wszystko się zaczęło. Udał się do Psierocińca, gdzie został bardzo ciepło przywitany.

Kocie wychowanie Niepieska było notorycznie wyśmiewane przez otoczenie. Niejednokrotnie padał ofiarą złośliwości ze strony innych psów, zwłaszcza Gangu Niuchaczy. Bohater postanowił za wszelką cenę udowodnić swoje psie bohaterstwo. W ten sposób przekona innych do prawdziwego pochodzenia. Nie szczędząc swej odwagi, Niepiesek wciela w życie przeróżne pomysły, opracowuje plany z obiecującymi efektami. Niestety, szczęście wyjątkowo mu nie dopisuje, z wszystkiego wychodzi dużo więcej szkody niż pożytku. Jednak pewnego dnia pojawia się jedyna i niepowtarzalna okazja. Bohater, nie zastanawiając się ani chwili, rusza z pomocą…

 

Niepiesek” to kolejna książka Agaty Widzowskiej, która absolutnie oczarowuje małych czytelników i nie tylko! Ta niepozorna, krótka historia kryje w sobie cały ocean mądrości. I to nie byle jakiej mądrości, bo tej perfekcyjnie uszytej już na miarę kilkulatków! To książka, która może okazać się wstępem do naprawdę trudnych i poważnych rozmów. Jej bohaterowie doskonale symbolizują ludzkie charaktery i te najbardziej skomplikowane społeczne relacje.

Opowiadanie o Niepiesku kolorowo wślizguje się do dziecięcej wyobraźni, pokazując to co w życiu ważne: uwrażliwia na niesprawiedliwość, ukazuje siłę wybaczania, potęgę odwagi, moc niesienia pomocy innym. Jedak najpiękniejsze przesłanie książki jest jednym z najistotniejszych życiowych prawd, opowiadanie jednoznacznie udowadnia, że najważniejsze jest to kim człowiek się czuje, a nie to, co myślą o nim inni.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części serii, autorka zadbała również o poezję. Nie brakuje rymowanych tekstów, które nie tylko wpadają w ucho jako wierszyki ale jeszcze lepiej nucą się w rytm ulubionej melodii. Spróbujcie sami!
podpis

 

Niepiesek

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: AGATA WIDZOWSKA | tytuły: NIEPIESEK | seria: PSIEROCINIEC | wydawnictwo: WILGA | premiera: 26.10.2018 | liczba stron: 56 | format: 185×235 | gatunek: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry