mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Przygody pieska Tofika.

Posiadanie własnego zwierzątka to wielka odpowiedzialność. Gdy pojawia się w domu piesek, kotek lub inny pupil, najmłodsi nie zawsze zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Nie zawsze są świadomi obowiązków, jakie wiążą się z posiadaniem nowego domownika. |  Przygody pieska Tofika.

Przygody pieska Tofika

Jeżeli chcesz się upewnić, że dziecko marząc o swoim czworonogu wie jak wyglądają codzienne obowiązki związane z opieką nad nim, sięgnij po odpowiednią bajką. Nie znam lepszej formy przekazywania najmłodszym konkretnej wiedzy. Wspólne śledzenie losów, na przykład pieska czy kotka, który zjawia się w domu bohaterów to najlepsza lekcja odpowiedzialności związanej z posiadaniem zwierzątka w domu.

Przygody pieska Tofika idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy najmłodsi pragną mieć pieska. W pierwszej części pt.: “Hura! Mamy pieska!”, kilkuletnie Ida dostaje na urodziny małego, słodkiego szczeniaczka. Wspólnie z bratem Oskarem, dziewczynka dokłada wszelkich starań aby stanąć na wysokości zadania i nauczyć nowego domownika wielu rzeczy czyli zająć się jego wychowaniem, zanim będzie za późno. Jeżeli im się uda, Tofik otrzyma, obiecany przez mamę, medal.

Druga część przygód to książeczka pt.: “Tofik u weterynarza”. Tym razem mama Idy i Oskara zabrała pieska do weterynarza na szczepienie. Dzieci postanowiły towarzyszyć pupilowi. Ida ogromnie się przejmowała całą sytuacją. Nikt jednak nie przewidział tego, czym może zakończyć się spotkanie Tofika z innymi zwierzątkami, czekającymi w kolejce do pani doktor…

“Tofik i przygoda w parku” to trzecia część przygód psotnego pieska. Tym razem cała rodzina wybrała się na piknik do parku. Dzieci nie mogły oprzeć się pokusie zabawy w chowanego, wkoło tyle kryjówek! Tofik radośnie towarzyszył rodzeństwu, do momentu aż na chwilę nikł, a jego ponowne pojawienie się wróżyło niezłe tarapaty.

Cała seria przygód Tofika to bardzo sympatyczne, humorystyczne książeczki, które świetnie obrazują obowiązki związane z posiadaniem czworonogów. Ponadto Ida i Oskar to dzieci, które nie mają czasu na nudę. Zawsze pogodni i uśmiechnięci, stawiają czoła otaczającej je codzienności i dzielnie opiekują się swoim zwierzakiem, nawet gdy nie wszystko układa się po ich myśli. :)
podpis

 

przygody Tofika

 

Wydawnicze szczegóły książki:

| autor: BARBARA WICHER | tytuł: HURA! MAMY PIESKA / TOFIK U WETERYNARZA / TOFIK I PRZYGODA W PARKU | wydawnictwo: SKRZAT | premiera: 2015 / 2016 / 2017 | liczba stron: 36 | gatunek: DLA DZIECI, wiek 4+ |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z wydawnictwem [ BARTER ].

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry