mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Prawdziwe przyjaciółki"

Prawdziwe przyjaciółki. Przyjaciółki

“Ciosy wszystkie kości złamią, ale słowa cię nie zranią!” | “Prawdziwe przyjaciółki” Shannon Hale i LeUyen Pham

Sięgając po “Prawdziwe przyjaciółki” byłam przekonana, że jest to lekka opowieść o grupie przyjaciółek, które pakują się z jednych kłopotów w drugie lub wiodą życie pełne zabawnych przygód. Tymczasem otrzymałam coś zupełnie innego i nie było to coś gorszego, wręcz przeciwnie!

Autorki bardzo zaskoczyły mnie pełną życiowych wskazówek i prawd historią, w której nie brakuje ani dobrego humoru gdy czas na radość, ani łez smutku gdy wszystko idzie nie tak jak powinno. I absolutnie nie jest to książka skierowana tylko do nastolatek! Uważam, że zawiera sporo wskazówek dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć nastoletni świat oraz przypomnieć sobie, co jest wtedy naprawdę ważne.

Historia rozpoczyna się od początku czyli od momentu gdy Sara była małym dzieckiem, a jej mama jedyną osobą, którą potrzebowała do szczęścia. Później przychodzi szkoła i bohaterka poznaje Adriannę. Najlepszą przyjaciółkę, którą najchętniej zatrzymałaby tylko dla siebie. Z powodu przeprowadzki Adrianny, dziewczynki przez jakiś czas chodzą do innych szkół. Jednak nie trwa to długo i najlepsza przyjaciółka Sary wraca. Wszystko jest w porządku, dopóki nie pojawia się Aśka, najbardziej lubiana osoba w klasie. Oczywiście wspomniana Aśka ma swoją grupę przyjaciółek i adoratorek, niestety nie każdy może należeć do grupy…

Dla Sary rozpoczyna się lekcja prawdziwego życia w społeczności, które nie zawsze akceptuje wygląd i charakter innych. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi głupi żart, powie coś przykrego a nawet posunie się do kłamstwa. Dodatkowo, bohaterka nie ma też łatwego życia w domu, bo siostra Wanda również potrafi zajść Sarze za skórę.

Prawdziwe przyjaciółki” to pełna prawdziwych emocji i prawdziwego życia opowieść o dorastaniu, potrzebie akceptacji i przyjaźni. Dodatkowo komiksowy charakter opowieści sprzyja głębszemu przyjrzeniu się nastoletnim problemom, skierowanie uwagi na charakterystyczny sposób myślenia nastolatków w kontekście prawdziwej przyjaźni. Jestem absolutnie przekonana, że tego typu publikacje mają moc naprawienia niejednej relacji między rodzicami a nastolatkami. Naprawdę dobrze jest mieć taką książkę w domowej biblioteczce, by w chwilach zwątpienia wrócić myślami do własnych rozterek i dylematów z młodzieńczych lat.

Przeczytaj recenzję kolejnej części przygód przyjaciółek w książce “Najlepsze przyjaciółki
podpis

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorki: SHANNON HALE, LeUYEN PHAM
| tytuł: PRAWDZIWE PRZYJACIÓŁKI
| wydawnictwo: JAGUAR
| premiera: 03.04.2019
| liczba stron: 224
| format: 135×200
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA / KOMIKS|

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry