mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja zestawów "100 zabaw"

100 zabaw z bocianem Stefanem. 100 zabaw z mewą Ewą.

Zgadywanie, rysowanie, ścieranie to czynności, które najmłodsi podejmują z promiennym uśmiechem i dumą, która bardzo jednoznacznie wskazuje na ich gotowość do podjęcia nauki. Zwłaszcza wtedy, gdy starsze rodzeństwo już dawno zapanowało nad czytaniem i pisaniem.
| Poznaj zabawy dla przedszkolaka!

zabawy dla przedszkolaka

Dlaczego więc nie wykorzystać tej edukacyjnej gotowości, jednocześnie podrzucając najmłodszym świetną zabawę! Nie jedną, nie dwie lecz 200 zabaw. Aby nie było nudno, towarzystwo również zostało odpowiednio dobrane. “100 zabaw z mewą Ewą” oraz “100 zabaw z bocianem Stefanem” to prawdziwa frajda dla przedszkolaków. Przedstawione w pakietach zabawy zostały tak dobrane do wieku użytkowników, aby nie były zbyt trudne czy banalnie łatwe. Każdy zestaw składa się z:
– 30 dwustronnych, zmywalnych kart,
– książeczki, bogatej w dostosowane do wieku zagadki, kolorowanki oraz szlaczki,
– suchościeralnego flamastra.

zabawy dla przedszkolaka

“100 zabawa z mewą Ewą”

Tematyka zabaw dotyczy przede wszystkim różnorodności morskiego świata. Przedstawiane na kartach zabawy umożliwiają najmłodszym naukę liczenia w zakresie 1-5, ćwiczą spostrzegawczość oraz logiczne myślenie, a także zwracają uwagę na dostrzeganie podobieństw i różnic. Ważnym przesłaniem zabaw jest przygotowanie do poznawania liczb i liter w przyszłości.

“100 zabaw z bocianem Stefanem”

Bocian Stefan to świetny towarzysz podczas poznawania zwierząt oraz roślin na łące i na wsi. Zestaw polecam przede wszystkim miłośnikom przyrody oraz wszelkich czworonogów. Ponadto, zakres wiedzy oraz rozwijane umiejętności są analogiczne jak w przypadku poprzedniego zestawu.

Poznawcze łakomstwo trzy i czterolatków może stać się genialnym fundamentem apetytu na wiedzę. Dodatkowo gdy w domu znajduje się starsze rodzeństwo, “100 zabaw…” to świetny materiał dydaktyczny do zabawy w domową szkołę. Szczerze przyznam, że karty, flamaster i książeczka sprawdziły się w tej roli wyśmienicie. Kapitan Nauka oferuje zestawy również dla nieco starszych dzieci, ze stopniem trudności dostosowanym do wieku użytkownika.
Na naukę przez zabawę nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno, choć moim zdaniem, im wcześniejsza przygoda ze zdobywaniem wiedzy, tym większa radość z poznawania i rozumienia, otaczającego najmłodszych, świata. Poznaj zabawy dla przedszkolaka!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry