mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Dzieci poznają litery i liczby.

Poznaję litery. Poznaję liczby.

Poznawanie liczb i liter może być niezłą frajdą dla malucha i jego rodziców. Przekształcając zabawę w edukacyjny warsztat, będziesz zaskoczona efektami oraz tym, z jaką łatwością maluchy w wieku 3+ przyswajają podstawową wiedzę.
| Dzieci poznają litery i liczby.

Dzieci poznają litery i liczby.

Oczywiście najważniejsze są zawsze narzędzia, czyli pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku, oczekiwań i możliwości najmłodszych. Jeżeli chcesz rozpocząć liczbowo – literkową przygodę z trzylatkiem, możesz śmiało sięgnąć po kapitańskie zestawy “Poznaję LITERY” oraz “Poznaję LICZBY”, opracowane z myślą o dzieciach w wieku 3+.

 

“Poznaję LITERY” to zestaw, składający się z książeczki i kart obrazkowych. Podczas proponowanych zabaw, najmłodsi poznają podstawowe literki (bez polskich znaków), które powoli ułożą się w alfabet oraz w proste wyrazy. Dołączona książeczka zawiera proste ćwiczenia, opracowane na miarę możliwości trzylatka wraz z propozycjami zabaw. Natomiast 35 kart to:
– na awersach 23 podstawowe litery alfabetu i 12 powtórzonych liter (samogłoski oraz spółgłoski),
– na rewersach widać zdjęcia i słowa zaczynające się na litery podane na awersach (z wyjątkiem litery “y”, która została zobrazowana na końcu wyrazów).
Powtórzone litery zostały zilustrowane innymi zdjęciami.
W zestawie nie zabrakło również propozycji zabaw z kartami. Oprócz najprostszego wariantu pokazania literki, wymówienia na głos i pokazania jej w wyrazie, można bawić się w ułożenie z literek imienia dziecka oraz w niezwykle interesujące zabawy o nazwie “Litery w kuchni”, “Głośniej, proszę”, “Słowotwórcy” i wiele innych.

Dzieci poznają litery i liczby.

 

“Poznaję LICZBY” to również książeczka i karty, z tym że głównym celem zestawu jest poznanie przez najmłodszych liczb od 1 do 10. Dzięki różnorodności zadań przedstawionych w książeczce, najmłodsi nie tylko opanowują pierwsze liczby, lecz również uczą się ich zapisu i wykorzystania w prostych działaniach matematycznych. Wszystkie przedstawione zabawy wspierają proces nauki liczenia, rozwijając dziecięcą wyobraźnię. Dołączone karty przedstawiają na awersach liczby od 1 do 10 oraz na rewersach odpowiednią ilustrację za pomocą innych elementów. Ponadto 5 kart zwiera znaki działań, takie jak: +,-,=,<,>. Propozycje zabaw kartami są równie fascynujące, co w przypadku literek. Ponadto liczba gwiazdek przy zabawach opisanych w książeczce, oznacza poziom trudności. Zaczynając od najłatwiejszych (np. poznawanie liczb, taka sama liczba, liczby wokół nas), poprzez nieco trudniejsze (np. mniejsze i większe czy dodawanie i odejmowanie), aż po najtrudniejsze, wymagające minimum 2 graczy.

Niewyobrażalnie dużo zależy od stawiania pierwszych kroków w stronę edukacji i nauki. Im przyjemniejsze wspomnienia mają najmłodsi z tego okresu, tym łatwiej będzie im pogłębiać już zdobytą wiedzę. Najskuteczniejszy sposób na naukę, to niewątpliwie połączenie jej z zabawą, zwłaszcza u kilkulatków. Dorzucając do tego odpowiednie pomoce dydaktyczne, można przyzwyczaić maluchy do tego, że uczenie się to świetna frajda! W ten sposób bez problemu dzieci poznają litery i liczby.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

One Comment

  1. Marta 2 kwietnia, 2018 at 8:52 am

    Uwielbiam takie edukacyjne książeczki i zestawy dla dzieci! Nie tylko pobudzają wyobraźnię, to jeszcze są pomocne przy nauce i poznawaniu liter czy cyfr :) Im szybciej dziecko je poznam, tym będzie miało łatwiej w szkole

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry