mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja zagadek obrazkowych dla dzieci.

Angielski. Zabawy logiczne.

Jedna z moich ulubionych zabaw z dzieciństwa – ZGADYWANKI! W samochodzie, w domu, na spacerze, w autobusie – zawsze była odpowiednia pora! Bez rekwizytów czy dodatków, wystarczyło wykazać się pomysłem, cierpliwością i kreatywnością. Idealna zabawa dla poznających właśnie świat kilkulatków! | Zagadki obrazkowe.

Pomimo tego, iż dzieciństwo kilkadziesiąt lat temu było zupełnie inne od dzisiejszego, oczekiwania najmłodszych są w pewnych kwestiach takie same. Zabawa zawsze była i będzie ich priorytetem! Może właśnie dlatego z pewnym sentymentem i ciekawością, śledziłam zainteresowanie chłopców zagadkami obrazkowymi, stworzonymi przez wydawnictwo EDGARD.
Każdy z nich otrzymał dwa zestawy (zabawy logiczne i angielski), dopasowane do wieku (6-9 lat oraz 3-5 lat).

zagatki obrazkowe

ZABAWY LOGICZNE zostały opracowane dla grup wiekowych:

 • 3-5 latków  – pomagają rozwinąć koncentrację i kompetencje matematyczne, zostały tak skonstruowane aby wzbudzać ciekawość, chęć uczenia się i zadawania pytań. Zestaw zawiera zadania typu: odnajdywanie zależności i przeciwieństw, porównywanie lub odgadywanie przyczyn różnych wydarzeń, jest doskonałym bodźcem do rozwijania zdolności wnioskowania, przedstawione łamigłówki wprowadzają pojęcia dotyczące, liczb, wielkości, kierunków i czasu,
 • 6-9 latków – gwarantują świetną zabawę, wymagając jednocześnie koncentracji i rozwijając kluczowe kompetencje intelektualne, wprowadzają w świat matematyki. Logiczne myślenie, analizowanie informacji, dostrzeganie związku przyczynowo-skutkowego, wyciąganie wniosków to solidna podstawa do samodzielnego zdobywania wiedzy. Jednak najważniejsze jest to, że przedstawione historyjki nie są nudne a obrazki przyciągają uwagę.

zagadki obrazkowe

Zagadki obrazkowe ANGIELSKI również został podzielone na dwie grupy wiekowe: 3-5 lat oraz 6-9 lat. Dzięki temu poziom trudności jest dopasowany do wieku dziecka. Zabawę można zacząć od czytania pytań w języku polskim (tłumaczenie widoczne na odwrocie karty) w celu oswojenia najmłodszych z przedstawianymi na kartach sytuacjami. Z czasem warto wprowadzać angielskie słówka a potem całe pytania. Karty są świetną inspiracją do dalszej zabawy i do tworzenia własnych zagadek zarówno w języku polskim jak i angielskim. Jestem pewna, że dzięki ilustracjom, dzieci szybko przyswoją nowe słówka i nie raz zaskoczą rodziców swoimi pomysłami na przyswajanie wiedzy i własną  interpretacją widzianych historyjek.

zagadki obrazkowe

Dzisiejszy poniedziałek oznacza początek ferii zimowych, z jednej strony fantastycznie (!) znów wolne! Natomiast z drugiej pojawia się dylemat jak wypełnić dzieciom czas aby po pierwsze nie rozniosły domu z nudów, po drugie dobrze się bawiły i po trzecie wytrzymały dłuższą jazdę samochodem, gdy planujesz kilkudniowe ferie poza domem. Tutaj wspomniane zagadki obrazkowe mogą się okazać dobrym rozwiązaniem! Bez problemu można je mieć zawsze pod ręką (z łatwością mieszczą się w torebce czy bagażu podręcznym), mogą być inspiracją do własnej twórczości i tworzenia zagadek w zależności od miejsc i sytuacji w jakiej się znajdujesz, a poza tym gdy starsze dziecko potrafi czytać może pobawić się w zgadywanki z młodszym rodzeństwem.

Od kiedy zgadywanki pojawiły się u nas w domu, często słyszę “Pozgadujemy mamusiu???”, nie potrafię odmówić bo wiem jaka to frajda dla całej rodziny!
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Komentarzy

 1. Mom on top 18 stycznia, 2016 at 7:06 pm

  Faktycznie, fajny pomysł na kreatywne zagospodarowanie dziecku czasu :)

  • Magda M. 12 lutego, 2016 at 8:11 am

   Na pewno bardzo poręczny bo wszędzie się zmieści :D

 2. Maamaa BaalBinkaa 18 stycznia, 2016 at 10:34 pm

  Ja też zawsze uwielbiałam zgadywanki. Teraz czekam aż Filip trochę podrośnie żeby ze mną pozgadywać ;)

  • Magda M. 12 lutego, 2016 at 8:12 am

   Z pewnością podrośnie bardzo szybko :)

 3. salusiowa 20 stycznia, 2016 at 8:18 pm

  Fajny pomysł na praktyczne/kreatywne i fajne spędzenie wolnego czasu.

 4. Ania 4 kwietnia, 2016 at 11:37 am

  świetna zabawa, która pozwala połączyć naukę z rozrywką. Sami korzystamy z takich zgadywanek, szczególnie w przypadku nauki języka angielskiego ;)

 5. Kasia Maszkowska 28 kwietnia, 2016 at 9:58 am

  uwielbimy te karty z zagadkami od Kapitana Nauki :) pozdrawiam i zapraszam do nas http://siostrydajarade.blogspot.com/

 6. Agnieszka/Agumama 28 kwietnia, 2016 at 11:03 am

  Kapitan Nauka, to jest fantastyczne wydawnictwo, więc na pewno nie ma nudy!
  Niedawno u siebie recenzowałam ich karty, ale dla trochę młodszych dzieci.
  Te serie odkryłam przypadkiem i dość niedawno, ale już mnie nikt nie musi przekonywać z jakimi pomocami wspieram rozwój moich synków :)

 7. niecałkiemsamamama 29 kwietnia, 2016 at 8:24 am

  Dla nas odpowiednie będą te w przedziale 3-5 lat, dzięki za inspiracje :)

 8. Paulina Grochowska 29 kwietnia, 2016 at 10:08 am

  Edgard jest super, mamy jeden zestaw i mój syn go uwielbia. Zagadki już zna na pamięć więc muszę kupić kolejne

 9. Babiniec_babskim okiem 29 kwietnia, 2016 at 10:31 am

  super zestaw! nauka i zabawa w jednym – moja córka jeszcze za mała na takie zgadywanki ale z synem często wymyślamy jakieś zadania – zawsze się przy tym uśmiejemy że hej!

Komentowanie nie niemożliwe.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry