Jennifer Chambliss Bertman “Pożeracze książek. Złoty szyfr”

Nie do wiary, jak bardzo sami się ograniczmy, gdy myślimy tylko w ramach stereotypów.” To jedno z wielu niezwykle cennych spostrzeżeń, które znajdziesz w tytułowej książce. | Jennifer Chambliss Bertman “Pożeracze książek. Złoty szyfr”

Jennifer Chambliss Bertman "Pożeracze książek. Złoty szyfr"

Emily i James to Łowcy Książek, którzy z godną podziwu determinacją rozwiązują nową zagadkę. Pewnego dnia, podczas imprezy w księgarni, w ręce bohaterów trafia listy z wzmianką o złotym szyfrze, który nie został złamany od ponad stu lat. Emily i James od razu zainteresowali się zagadką i postanowili poznać szczegóły, przynajmniej te powszechnie znane. Niestety, z uwagi na zdobytą niewielką ilość informacji, mali detektywi sami muszą dowiedzieć się czegoś na temat kluczowych doniesień. Bohaterowie, łącząc pewne fakty, trafiają również na informacje o dziwnych pożarach, które wybuchają w San Francisco. Czy to ma coś wspólnego z klątwą ognia, ciążącą na złotym szyfrze? W dodatku wszystko wskazuje na to, że ich nauczyciel historii jest w jakiś sposób zamieszany zarówno w poszukiwanie skarbu jak i w pożary. Jaka jest rola Marka Twaina i jego książki “Przygody Tomka Sawyera” w tym wszystkim? Zapraszam do lektury!

Emily i James to przeciętni nastolatkowie, którzy jak każdy w ich wieku mają własne problemy, rozterki, smutki. Do tego dochodzą pewne kłopoty rodzinne i oczywiście przygotowania do wielkiego balu. Sprawa złotego szyfru nie daje spokoju bohaterom, a determinacja w jego złamaniu pokonuje nawet typową dla nastolatków nieśmiałość. Dzięki szukaniu odpowiedzi na istotne pytania, Emily i James poznają historię San Francisco. Zdobywają wiedzę, która w innych okolicznościach raczej by ich nie interesowała, przy okazji serwując młodemu czytelnikowi ogromną dawkę faktów na temat szyfrowania informacji oraz sposobów ich łamania.

“Pożeracze książek. Złoty szyfr” to nie tylko niezwykle wciągająca książka przygodowa, ale jednocześnie genialna dawka inspiracji dla nastoletniego czytelnika. James i Emily nigdy się nie nudzą. Chęć wyruszenia na poszukiwanie przygód wręcz unosi się w powietrzu i wskazuje drogę. Wiadomości, które sobie przekazują zawsze są zaszyfrowane a pomysłów na rozwiązywanie zagadek nigdy nie brakuje. Nowy dzień jest wyzwaniem a kolejny trop na drodze do odnalezienia zapomnianego skarbu, zawsze staje się wielkim sukcesem i wielokrotnie zwiększa apetyt na finał.

“Pożeracze książek. Złoty szyfr” jest w pewnym sensie kontynuacją poprzedniej książki autorstwa Jennifer Chambliss Bertman – “Pożeracze książek”. Jednak śmiało można powiedzieć, że “Złoty szyfr” jest jednocześnie osobną powieścią, gdyż główni bohaterowie zmagają się z innymi przygodami i zupełnie nową, fascynującą zagadką.
podpis

 

Jennifer Chambliss Bertman "Pożeracze książek. Złoty szyfr"

 

Wydawnicze szczegóły książeczek:

| autor: Jennifer Chambliss Bertman | tytuł: POŻERACZE KSIĄŻEK. ZŁOTY SZYFR | wydawnictwo: WILGA | premiera: 25.10.2017 | liczba stron: 360 | Format: 135×205 | gatunek: DLA DZIECI/MŁODZIEŻY, wiek 9+ lat |

2020-06-24T19:56:58+00:00 18 grudnia 2017|