mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Kerry Fisher “Posłuszna żona”

“Wciąż widzę kolejne przykłady na to, jak wiele kobiety są w stanie znieść, żeby chronić swoje dzieci, i jak trudno jest im prosić o pomoc, kiedy w małżeństwie źle się dzieje, bo boją się, że nikt im nie uwierzy, że zostaną uznane za histeryczki i cierpią na tym przede wszystkim dzieci.” | Kerry Fisher “Posłuszna żona”

Kerry Fisher "Posłuszna żona"

Maggie jest drugą żoną Nico. Pierwsza – Caitlin po ciężkiej chorobie zmarła bardzo młodo. Bohaterka staje przed ekstremalnie trudnym zadaniem wypełnienia luki w rodzinie męża. Choć Nico otwarcie przyznaje, że nie chce aby upodabniała się do pierwszej żony, reszta rodziny właśnie tego od niej oczekuje. Zwłaszcza teściowa Anna, która nie traci żadnej okazji aby poniżyć nową synową, porównując ją z nieskazitelną poprzedniczką.
Maggie to jedna z tych bohaterek, które uwielbiasz od początku. Nie jest typem osoby, która od razu bierze wszystko do siebie. Komentarze Anny zawsze spotykają się z nie mniej “uprzejmą” odpowiedzią, jednak dużo gorzej wygląda relacja z nastoletnią pasierbicą. Francesca wręcz zieje jadem i ogniem pod adresem macochy, uważa ją za jedyną winowajczynię swoich problemów i niepowodzeń. Skoro mama odeszła, tata powinien być teraz cały jej. Sytuacja, w której dzieli się nim z inną kobietą jest niedopuszczalna!

Lara jest żoną Massimo, brata Nico. Ich życie wydaje się idealne. Kochający mąż, piękna i zorganizowana żona, cudowny syn, piękny dom. Dużo łatwiej jest założyć maskę i udawać, niż gęsto tłumaczyć się z niechcianych wniosków otoczenia. Lara opanowała tą sztukę do perfekcji! W rzeczywistości dobrze zna swojego męża i wie do czego jest zdolny, gdy coś dzieje się wbrew jego woli.  Nie ma sensu ryzykować. W takich momentach myśli nie tylko o sobie, lecz także o ukochanym, delikatnym i drobnym kilkulatku Sandro.

Pewnego dnia Maggie znajduje złotą szkatułkę. Poza sporą wartością wartością, przedmiot wydaje się zwyczajnym pudełkiem na biżuterię. Los chciał, że przypadkowo szkatułka odkrywa przed bohaterką okropną prawdę na temat pierwszej żony Nico. Z czasem szkatułka i jej zawartość, okazują się przysłowiową “puszką pandory”, która rodzi całe mnóstwo pytań, jest przyczyną przykrych niedomówień, otwiera oczy tym, którzy przeoczyli pewne fakty oraz odsłania prawdę, która może wszystko zmienić.

Akcja powieści dzieje się w brytyjskim Brighton oraz na chwilę przenosi się do Włoch. Narracja prowadzona jest naprzemiennie, z punktu widzenia Maggie oraz Lary, dzięki temu czytelnik widzi rozgrywającą się akcje z dwóch perspektyw, może snuć przypuszczenia oraz podejrzewać najgorsze…

Czytanie książki “Posłuszna żona” można porównać do oglądania naprawdę dobrego, ulubionego serialu, który pochłania się z wypiekami na twarzy, a gdy widzisz napisy końcowe, przeklinasz cały świat, że musisz czekać nieskończoność na kolejny odcinek. Czytelnikowi towarzyszą dokładnie te same emocje! Jeżeli ktokolwiek lub cokolwiek oderwie go od dalszego czytania, spotka się z twoim widocznym niezadowoleniem.

To historia, którą chcesz poznać w całości tutaj, teraz, natychmiast. Absolutnie nie przeraża grubość książki. Każda z tych prawie 500 stron przywołuje niesamowicie intrygujący i wyraźny obraz, niczym ten widziany przed chwilą w genialnie wyreżyserowanym filmie. To jedna z tych książek, które czytasz i jednocześnie dopingujesz ulubionych bohaterów oraz ziejesz nienawiścią do opozycji.

Perfekcyjnie dopracowana fabuła, bohaterzy z charakterem, niesamowicie emocjonujące zakończenie to tylko niektóre dowody na pełen profesjonalizm pisarski Kerry Fisher. Autorka przyznaje, że opowiedziana historia jest fikcją ale jej mury zostały zbudowane na prawdziwych fundamentach, na prawdziwych doświadczeniach kobiet, ich problemach, rozterkach, uczuciach, walce, porażkach i zwycięstwach.
podpis

Kerry Fisher "Posłuszna żona"

 

Wydawnicze szczegóły książki:
| autor: KERRY FISHER | tytuł: POSŁUSZNA ŻONA | wydawnictwo: LITERACKIE | premiera: 18.07.2018 | liczba stron: 464 | Format: 130×205 | gatunek: LITERATURA OBYCZAJOWA |

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry