mamao.pl
mamao.pl
mamao.pl

|  O MNIE

Recenzja książki "Chlapanie atramentem"

Chlapanie atramentem. Poradnik dla młodych pisarzy

“Zależy, czy łatwo uzmysławiacie sobie, co skrywa się w waszym wnętrzu. Niektórym wydaje się, że są nudni. Albo nudzi ich życie. Nie dajcie się złapać w tę pułapkę. Zwracajcie uwagę na wszystko wokół. Przesiejcie własne życie przez sito i zobaczcie, co w nim błyszczy.” | “Chlapanie atramentem. Poradnik dla młodych pisarzy” Anne Mazer & Ellen Potter

Poradnik dla młodych pisarzy

Właśnie tego mi brakowało gdy byłam nastolatką! Poradnika, który przedstawi pisanie książki jako fascynującą przygodę. Jako podróż, w którą może wyruszyć każdy, bez względu na wiek, oceny w szkole, nastrój, rodzinę czy miejsce zamieszkania.

Anne Mazer i Anne Potter to znane i cenione autorki książek dla dzieci i młodzieży. Dzięki doświadczeniu oraz relacji z czytelnikami, stworzyły książkę, zakrawającą na idealny drogowskaz dla młodych pisarzy. Autorki wzięły pod uwagę nie tylko tych, którzy pisanie opowiadań mają we krwi, zachęcają do pracy twórczej wszystkich, którym powołanie literackie kiedykolwiek przeszło przez myśl.

Język publikacji jest prosty, fachowy i bardzo motywujący do działania. Każdy rozdział to porady i wskazówki, dotyczące innego zagadnienia. Od niełatwych początków, przez dobór bohaterów, konstruowanie fabuły, kwestię narracji, wybór tytułu, dialogi, opisy, proces pisania, pisarskie nawyki, po wiele, wiele innych kwestii. Nie brakuje tu również anegdot, twórczych przykładów autorek, zadań praktycznych do wykonania ze własnym zakresie.

Chlapanie atramentem. Poradnik dla młodych pisarzy” to książka, która traktuje młodych twórców bardzo poważnie, a każdy poruszany temat jest przedstawiony w niezwykle barwny i ciekawy sposób. Publikacja bardzo wyróżnia się pozytywnym przekazem, a świadczy o tym między innymi fakt, iż nawet przestrogi i uwagi są ujęte w niebanalne, poparte fachową i rzetelną wiedzą, wskazówki. Warto również podkreślić, znajdujące się w poradniku, piękne ilustracje. Tak! Książka ma obrazki, które wspaniale komponują się z treścią dla dla nastolatków, dodając całości niebywałego uroku.

Chlapanie atramentem” to poradnik nie tylko dla młodych pisarzy. Myślę, że każdy, kto chce przetestować własne literackie możliwości, ale nie wie od czego zacząć, na co zwrócić szczególną uwagę, jak przygotować się na twórczość w przyszłości, znajdzie w książce odpowiedzi na rodzące się w głowie pytania. Tak, ja również dowiedziałam się kilku fajnych rzeczy i od razu zanotowałam je w kalendarzu, by nie zapomnieć.

Lato i czas wakacji sprzyja tworzeniu niezobowiązujących opowieści, opisywaniu niezwykłych historii, relacjonowaniu nietuzinkowych wydarzeń. Z tą książką, zrealizowanie pisarskich marzeń może okazać się o wiele łatwiejsze, przyjemniejsze i ciekawsze.
podpis

 

Poradnik dla młodych pisarzy

Wydawnicze szczegóły książki:
| autorki: ANNE MAZER, ELLEN POTTER
| przekład: BEATA HRYCAK
| tytuł: CHLAPANIE ATRAMENTEM. PORADNIK DLA MŁODYCH PISARZY
| ilustracje: MATT PHELAN
| wydawnictwo: BUKOWY LAS
| premiera: 27.05.2020
| liczba stron: 288
| format: 205×140
| gatunek: LITERATURA MŁODZIEŻOWA/PORADNIK

______

*Artykuł powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem.

Podziel się wpisem ze znajomymi!

O AUTORCE:

Mama o książkach.

Cześć, mam na imię Magda i mieszkam w niewielkiej górskiej miejscowości na południu Polski. Mój blog powstał prawie 10 lat temu, gdy pod wpływem chwili stworzyłam pierwszy wpis na temat przeczytanej dzieciom książki – stąd słowo „mama” w nazwie witryny. [więcej...]

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry