mamao.pl

Jestem prawie pewna, że rodzice, wybierający się na dłuższy wakacyjny wyjazd z dziećmi dopracowują właśnie ostatnie szczegóły. Jeżeli jesteście na etapie kompletowania pomysłów na zajęcia dla najmłodszych w czasie wolnym, podrzucam świetną zabawę dla całej rodziny.
| “Polska” GRA EDUKACYJNA

POLSKA! czyli gra edukacyjna na wakacje.

 

Gra edukacyjna “POLSKA” to świetna rozrywka, którą doceni każdy uczestnik letniego wyjazdu. Przewidziana liczba graczy to: 2 do 5 osób lub w przypadku większej ilości uczestników, można grać drużynowo, np. w dwóch drużynach. Głównymi elementami zestawu są: plansza, plakat, oraz karty (kart do gry obserwacyjnej, karty ruchu, karty z pytaniami). Dodatkowo zostały dołączone pionki i kostka do gry.

Oprócz podstawowego wariantu przewidzianego dla wszystkich na dobry początek, są również inne dodatkowe sposoby na grę, uzależnione od preferowanych kart i możliwości uczestników. Każdy z graczy rozpoczyna swój start gdy wyrzuci na kostce 1 lub 6, następnie poruszają się po planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek. W zależności od koloru pół, na które trafi pionek, gracz musi dostosować się do zasad opisanych w instrukcji. Gra kończy się gdy pierwsza osoba dotrze do mety, tutaj został również przewidziany wariant dla tych mniej lub bardziej cierpliwych.

Poza świetną zabawą, której nie unikniecie ruszając z Polskę, gra doskonale spełnia się w charakterze przewodnika po naszym kraju. Quizowe zagadki na temat przeróżnych informacji związanych z Polską, doskonale zapadają najmłodszym w pamięć, zwłaszcza gdy ci słyszą je po raz pierwszy. Plakat ukazujący mapę wraz z najistotniejszymi szczegółami, przypisywanymi poszczególnym rejonom, absolutnie fascynuje dzieci i sprawia, że chcą wiedzieć wszystko!

Element rywalizacji, który zawsze towarzyszy grom, niezwykle motywuje uczestników do zapamiętania największej ilości poprawnych odpowiedzi oraz wykazania się wiedzą w następnym starciu. Dodatkowo, ogarniecie szczegółów na temat Polski daje najmłodszym świetny start w szkolną rzeczywistość oraz niekwestionowaną przewagę nad rówieśnikami. To wszystko towarzyszy atmosferze świetnej zabawy i wakacyjnych klimatów.

Gry edukacyjne to idealny sposób na wspólne, pełne radości i śmiechu chwile. Wybór zależy tylko od ciebie oraz upodobań najmłodszych, jestem absolutnie pewna, że zarówno mali jak i duzi uczestnicy wakacyjnych wyjazdów docenią tego typu rozrywkę.
podpis

 

| wydawnictwo: EDGARD | seria: KAPITAN NAUKA | kategoria: DLA DZIECI |

2021-04-23T15:59:34+00:0020 czerwca 2018|

NAJNOWSZE W KATEGORII:

THRILLER / KRYMINAŁ

LITERATURA OBYCZAJOWA

FANTASTYKA

Przejdź do góry